Režisér anime Chainsaw Man se loučí s MAPPA. Založí si vlastní animační studio

Sdílej článek

Ryu Nakayama, animátor a režisér anime Chainsaw Man, oznámil založení animačního studia Andraft.

Nakayama oznámil založení na platformě X. „S potěšením oznamujeme založení společnosti Andraft Co., Ltd. Naším cílem je vybudovat ještě lepší rámec pro výrobu animovaných filmů a dodávat divákům po celém světě vysoce kvalitní díla bez žánrových omezení. Doufáme, že se nám podaří přijmout výzvy a otevřít nové možnosti. Pokorně vás žádáme o podporu!“ píše se v příspěvku.

Společnost se snaží vytvořit prostředí, kde se animátoři a producenti mohou i nadále pouštět do různých projektů, aniž by byli svázáni stávajícími tradičními koncepty. Kromě toho si studio také klade za cíl přinést ještě svobodnější vyjádření více lidem v jejich budoucích projektech.

Na oficiálních stránkách Andraftu se dozvíte, že první prací studia je animovaná upoutávka na spolupráci mezi virtuální e-sportovní platformou VSPO a karetní hrou Cardfight!! Vanguard. Minutový klip si můžete prohlédnout níže.

Tímto oznámením navazuje Nakayama na odchod Jujutsu Kaisen režiséra Sunghoo Park z MAPPA, který také založil vlastní studio. Někteří fanoušci byli o novém studiu přesvědčeni již po Nakayamově záhadném příspěvku z listopadu. Ten podle všeho odkazoval na bývalého zaměstnavatele. „Bez obtěžování z pozice moci nebo nějaké morální autority, bez zbytečného stresu, finančně i časově stabilní – budování lepšího pracovního prostředí bylo posláním během tohoto 1 roku.“ psalo se v příspěvku.

V té době mnozí spekulovali, že v MAPPA vzniká i druhá série Chainsaw Man. Zatímco jiní byli toho názoru, že MAPPA opustil a založil si vlastní studio.

Nakayamova bohatá kariéra

Režisér 1. sezóny Chainsaw Man rozdělil anime fanoušky a přinesl jedny z vizuálně nejvýraznějších snímků roku. Jeho použití počítačové grafiky a filmový tón, který anime udávalo, však byly pro některé manga fanoušky v rozporu s potrhlým stylem Chainsaw Mana. Zdá se ale, že studio MAPPA se postavilo na stranu diváků. Nadcházející film Chainsaw Man: Reze Arc se totiž přiklání spíše k tradičnějšímu, ploššímu 2D stylu.

Nakayama má na kontě několik klíčových animačních rolí pro několik anime. Mimo jiné pro Jujutsu Kaisen, Sword Art Online, No Game No Life, One Punch Man, Kill la Kill, Black Clover, Rising of the Shield Hero, Eromanga-sensei a Fate/Apocrypha. Během svého režijního debutu pro Chainsaw Man vytvořil také klíčovou animaci úvodní znělky seriálu a storyboardy k epizodám 1, 7 a 12.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-