Tvůrce Tokyo Ghoul se chystá na návrat k anime

Sdílej článek

Sui Ishida, známý především jako tvůrce fantasy thrilleru Tokyo Ghoul, se těší na další ze svých titulů, který se dočká anime zpracování.

Ishidův nejnovější titul Choujin X oslavil vydání 8. dílu 19. prosince 2023 otevřením nového účtu na TikToku, kde oznámil, že série dostává hlasový komiks. Od 19. prosince bude každé úterý vycházet nový díl, v němž se postupně odhalí hlasy herců, kteří namluvili pět postav – Azuma Higaši, Tokio Kurohara, Batista Hoshi, Ely Otsuda a Chandra Hume. Obdržení hlasového komiksu je obvykle velkým krokem k anime adaptaci, díky níž mohou fanoušci vidět příběh oživený novým způsobem. Fanoušci Choujin X se rychle obrátili a vyjádřili své nadšení na sociálních sítích, přičemž některé reakce jsou uvedeny níže.

Ishida si vybudoval silnou pozici díky vydání mangy Tokyo Ghoul a následné první sezóně její anime adaptace, která byla kritiky oceňována pro své temné prostředí a drsnou akci, což z ní udělalo velký hit mezi fanoušky městské fantasy. Stejně tak soundtrack, který složil Yutaka Yamada a jemuž vévodí úvodní znělka „Unravel“ od TK z Ling Tosite Sigure, byl jedním z nejlépe přijatých v historii. V dalších sezónách však anime utrpělo, včetně adaptace pokračování Tokyo Ghoul, Tokyo Ghoul:re, které bylo silně kritizováno za animaci i celkovou režii.

Ačkoli Choujin X má mnoho podobného s Tokyo Ghoul, snaží se od svého předchůdce odlišit. Série, která vychází nepravidelně v nakladatelství Shueisha v edici Young Jump Comics od května 2021, byla v recenzi Choujin X pochválena za výtvarné zpracování, komediální prvky a zapamatovatelné postavy. I tak ale její témata tělesného hororu a hledání vlastního místa ve světě budou fanouškům, kteří znají ostatní Ishidovu tvorbu, nepochybně znít povědomě.

VIZ licencuje mangu Choujin X popisuje tuto sérii takto: „Být supersilnou bytostí však není všechno, na co si vzpomenete. Tokio musí skrývat svou proměnu před rodinou a vyhýbat se obvinění ze záškoláctví ve škole, přičemž se musí vypořádat se stále podivnějšími událostmi, které se dějí v okolí města!“ První díl vyšel 21. února 2023.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-