Zemřel Satoshi Iwataki, režisér anime serií Attack on Titan a Berserk

Sdílej článek

Zemřel Satoshi Iwataki, oblíbený animátor a režisér serií Attack on Titan, Ghost in the Shell a Berserk.

  1. ledna 2024 zveřejnila Iwatakiho manželka na serveru X zprávu, že oblíbený animátor zemřel. V příspěvku stálo: „Jsem manželka Satoshiho Iwatakiho. Po dvouměsíčním boji s nemocí můj manžel zemřel v noci 30. prosince. Ani na smrtelné posteli neztratil svou vyrovnanost a až do samého konce jednal s ohledem na své okolí. Věřím, že můj manžel, který miloval animaci, chtěl ještě vytvořit mnoho dalších děl. Děkuji všem, kteří se o něj starali a podporovali ho v životě.“ Ve druhém příspěvku dodala: „Děkuji vám za pochopení.

Příspěvek se setkal s přívalem lásky od těch, kteří Iwatakiho znali, pracovali s ním a byli jeho fanoušky. Režisér animace Dangaioh Masami Obari vyjádřil „nejhlubší soustrast“ a modlil se, aby jeho duše odpočívala v pokoji. „Poprvé jsem s tebou pracoval v Dangaioh a byl jsem ti vděčný i za pomoc v Dororo. Je mi to opravdu líto…“ Výtvarník mangy Hiroyuki Asada pracoval na Dororo s Obarim i Iwatakim a poskytl originální návrhy postav pro anime. Dodal: „Nemohu tomu uvěřit. Dororo – postavy, které jsme utvářeli. Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsme si s Iwataki-sanem gratulovali a zvedali přípitek nad tím, že se z toho stalo úžasné dílo. Odešel další drahý přítel. Je mi z toho opravdu smutno. Byl to ten nejlepší animátor. Odpočívej v pokoji. Pokračuj dál a připij si s Osamu Kobayashim (režisér epizody Dororo, který zemřel v roce 2021).

Iwataki přestal přijímat nové práce k 18. listopadu 2023, jak uvádí jeho životopis na X. Nedávno oslavil 60. narozeniny. Jeho odkaz se bude připomínat napříč generacemi a desetiletími, má na kontě mechanické návrhy pro ranou sérii Gundam v 80. letech, Ghost in the Shell SAC 2nd Gig jako animátor v roce 2000, režisér animace v Berserku: V roce 2010 se podílel na filmu Berserkers: Golden Age Arc I – The Egg of the King a v roce 2010 na jeho poslední práci ve filmu Attack on Titan: The Final Chapters Part 2 jako klíčový animátor. Fanoušci, kteří sdíleli jeho scény na sociálních sítích, si všimli emocionální váhy, kterou do svých scén vnesl, a vyjádřili soustrast jeho rodině.

Odpočívej v pokoji, Satoshi Iwataki.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-