Gundam Seed Freedom dosáhl nového franšízového rekordu za pouhé tři dny

Sdílej článek

Mobile Suit Gundam Seed Freedom je nyní nejvýdělečnějším debutem této série anime filmů po obrovském úvodním víkendu v domácích pokladnách.

Na nejnovější díl anime série Gundam, Mobile Suit Gundam Seed Freedom, se v Japonsku během třídenní premiéry prodalo 634 182 vstupenek. Film měl premiéru v pátek a dostal se na první místo v domácí pokladně; zábavní společnost Shochiku potvrdila počáteční výdělek ve výši přibližně 7,2 milionu dolarů, tedy něco málo přes jednu miliardu jenů, čímž stanovila nový rekord pro tuto sérii. Gundam Seed Freedom je také prvním filmem z Gundamu, který překonal hranici jedné miliardy jenů v debutovém víkendovém výdělku od filmu Mobile Suit Gundam z roku 1988: Char’s Counterattack.

První kasovní výsledky filmu Gundam Seed Freedom jsou pro sérii dobrým příslibem, protože zdvojnásobily rekord filmu Mobile Suit Gundam Hathaway, na který se během prvního víkendu v červnu 2021 prodalo 259 074 vstupenek. Gundam Seed Freedom se také připojí k seznamu nejvýdělečnějších filmů série v Japonsku všech dob; na prvním místě je Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space z roku 1982, který během svého uvedení v místních kinech vydělal 2,3 miliardy jenů (asi 15,5 milionu dolarů), následovaný Char’s Counterattack, který vydělal celkem 2,23 miliardy jenů (asi 15,1 milionu dolarů).

Mobile Suit Gundam Seed Freedom je přímým pokračováním titulu Destiny

Režisér Mitsuo Fukuda již dříve potvrdil, že Gundam Seed Freedom je přímým pokračováním televizního anime Mobile Suit Gundam Seed Destiny, které se odehrává v roce 73, dva roky po podpisu mírové smlouvy mezi ZAFT a Pozemskou aliancí, jež vyvrcholila v původním seriálu. Podle oficiální synopse navazuje Gundam Seed Freedom na události z Destiny novým příběhem – Freedom se odehrává v roce C.E 75, kdy mír ohrožují nové vzpoury aktivistů, jako je antikoordinátor Blue Cosmo. Film sleduje hlavního hrdinu Kiru a jeho kamarády, kteří bojují za udržení pořádku jako agenti COMPASS, nově založené globální agentury pro monitorování míru.

První televizní seriál Mobile Suit Gundam Seed se v Japonsku vysílal v letech 2002 až 2003, po něm následoval seriál Gundam Seed Destiny, který se vysílal v letech 2004 až 2005. Obě anime série měly 50 dílů, než byla v roce 2006 uvedena trilogie Mobile Suit Gundam Seed C.E.73: Stargazer. Gundam Seed Freedom je součástí iniciativy Mobile Suit Gundam Seed Project Ignited, která byla oznámena v roce 2021 k 20. výročí původního anime. Kromě Gundam Seed Freedom vyšla v rámci této iniciativy také nová hra Mobile Suit Gundam a vedlejší příběhová manga Mobile Suit Gundam Seed Eclipse.

Film Mobile Suit Gundam Seed Freedom bude uveden v mezinárodních kinech v 56 zemích a teritoriích.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-