Oznámení čtvrté sezóny seriálu Rising of the Shield Hero je kontroverzní i pro fanoušky isekai

Sdílej článek

Kontroverzní isekai série The Rising of the Shield Hero se vrací ve čtvrté sérii, která se bude vysílat na Crunchyrollu.

Pokračování anime série, která vychází z lehkých románů Aneko Yusagi, bylo potvrzeno na X. Toto oznámení se setkalo s poněkud kontroverzní reakcí, přinejmenším mezi západními fanoušky, což vypovídá o proslulosti série a kontroverzích, které ji v některých kruzích obklopují. V kombinaci s celkově rostoucím opovržením některých lidí vůči žánru isekai je snadné pochopit, proč nová sezóna seriálu některé nadchla, zatímco jiné znepokojila.

Crunchyroll bude streamovat The Rising of the Shield Hero Season 4

Spolu s oznámením 4. série The Rising of the Shield Hero hercem Kaito Ishikawou (který ztvárňuje Naofumiho) byla oznámena také streamovací služba seriálu – další sezónu Shield Hero bude možné sledovat na serveru Crunchyroll. Seriál je zatím dostupný také na Hulu a Funimation, což přispělo k tomu, že se stal jednou z mainstreamovějších isekai sérií.

Online romány začaly vycházet v roce 2012 a stejně jako lehké romány, z nichž vzešly, i tato série stále běží. Totéž lze říci o adaptaci mangy, která začala vycházet v roce 2014. Hrdina Reprise of the Spear je spinoff, který sleduje jiného hrdinu založeného na zbraních, a přestože manga verze tohoto příběhu skončila, light novely stále vycházejí. Anime Rising of the Shield Hero má zatím 50 dílů, i když není známo, jak dlouhá bude další sezóna.

The Rising of the Shield Hero zůstává velmi kontroverzní

Od svého debutu má anime The Rising of the Shield Hero mezi západními fanoušky anime poněkud neslavnou pověst. Některým pochopitelně vadil aspekt falešného obvinění ze znásilnění v jeho počáteční dějové linii, zejména vzhledem k vyhrocenému politickému klimatu. V Japonsku se seriál podobné kritice do značné míry vyhnul. Mezi další problémy patří postava Filo, která je někdy sexualizována, přestože je chronologicky mladou dívkou. I bez těchto problémů však seriál zůstává kontroverzní díky své celkové kvalitě.

Shield Hero je z větší části považován za typické isekai anime, které se příliš nevymyká z řady. Stejně tak isekai obecně zaznamenalo rostoucí apatii kvůli převaze takových příběhů v průmyslu, přičemž žánrové trendy se stávají stále více vyčpělými. Přesto zůstává The Rising of the Shield Hero oblíbeným příkladem isekai napříč několika médii. Čtvrtá sezóna anime tak pravděpodobně naváže na tento úspěch a stane se poměrně velkým hitem, až bude odvysílána na serveru Crunchyroll.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-