Producent Demon Slayera: Nikdo nemůže konkurovat japonské produkci

Sdílej článek

Atsuhiro Iwakami, generální ředitel společnosti Aniplex, která je producentem série Demon Slayer, říká, že Japonsko je ve vytváření jedinečných postav a světonázorů bezkonkurenční.

Iwakami hovořil v rozhovoru Nikkei o současném stavu japonského anime. K obchodní stránce věci se vyjádřil zdrženlivě a pochválil hollywoodské filmy, jako je Spider-Man: No Way Home, za kombinaci kreativity a kasovních příjmů. Dodal také, že anime průmysl má před sebou ještě dlouhou cestu ve srovnání s tím, jak jsou například celosvětově založeny globální herní společnosti. Iwakami však dodal, že „mezinárodní konkurence anime se stává nelítostnou, ale Japonsko má stále své silné stránky. Je to síla duševního vlastnictví vytvořeného japonskými manga umělci a tvůrci anime. Japonsko je jedinou zemí, která je schopna neustále vytvářet jedinečné charakterové rysy a pohledy na svět.

Ředitel společnosti Aniplex říká, že žádná země se nevyrovná schopnostem Japonska v produkci anime

Iwakami pokračoval: „Japonsko má také potenciál pro tvorbu anime. Je zde velké množství animátorů, kteří umí zručně kreslit jemné ilustrace, a žádná jiná země kromě Japonska se zatím nevyrovná schopnosti vytvářet taková díla.“ Nicméně také naznačil, že nepředbíhá, a dodal, že ani jako generální ředitel jednoho z největších tvůrců anime není ani ve třetině cesty tam, kde by chtěl být.

Společnost Aniplex stojí za některými z největších anime titulů, jako jsou Bleach, Blue Exorcist, Spy x Family, Naruto a Sword Art Online, a také za sériemi Fate a Fullmetal Alchemist. Ve své přednášce dodal, že umělá inteligence může změnit pravidla hry a že pokud by Čína se svým velkým počtem obyvatel a láskou k animaci v japonském stylu vyprodukovala několik skutečných géniů, „její síla v produkci anime by stoupla o mnoho stupňů„. Nedávno na to upozornil jeden zasvěcenec do anime, který uvedl příklady toho, jak japonský animační průmysl diskriminuje čínské animátory. Ve svých archivovaných tweetech uvedl, že kdyby Čína dala dohromady své superanimátory a vytvořila „čínské animační mstitele„, mohla by jim konkurovat.

Celosvětový úspěch Demon Slayera vyvolal rozruch v anime průmyslu

Úspěch Demon Slayera mluví sám za sebe. Série bude letos na podzim v Tokyu v hlavní roli nového velkého zařízení pro anime VR obsah a v loňském roce dosáhl seriál v Japonsku na vrcholu sledovanosti více než 20 milionů diváků současně. V mezinárodním měřítku se Demon Slayer v první polovině roku 2023 umístil v první stovce nejsledovanějších médií Netflixu. Spolu s Vinland Sagou byly jeho poslední sezóny sledovány téměř více než všechny nové anime debuty na platformě ve stejném období dohromady.

Příští měsíc proběhnou celosvětové projekce před čtvrtou sezónou, která bude adaptovat pasáž „Hashira Training„. Tento anime seriál je možné sledovat na serveru Crunchyroll a může se ucházet o několik ocenění od této streamovací služby, která seriál popisuje: „V Japonsku je období Taisho. Tanjiro, dobrosrdečný chlapec, který se živí prodejem dřevěného uhlí, zjistí, že jeho rodinu vyvraždil démon. Aby toho nebylo málo, jeho mladší sestra Nezuko, která jako jediná přežila, se sama proměnila v démona. Ačkoli je Tanjiro touto chmurnou skutečností zdrcen, rozhodne se stát „zabijákem démonů“, aby mohl svou sestru proměnit zpět v člověka a zabít démona, který zmasakroval jeho rodinu.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-