Studio Ghibli vydává sběratelský model Howlova kráčejícího hradu, který skutečně chodí

Sdílej článek

Na počest klasického filmu od Hayao Miyazakiho vydává Ghibli detailně propracovaný model pohyblivého hradu Howl, který chodí a svítí.

Donguri Sora, oficiální internetový obchod studia Ghibli, nyní nabízí zmenšený model slavné stavby. Ti, kdo znají Miyazakiho klasický film, okamžitě poznají chátrající vzhled hradu, který je replikován do nejmenších detailů.

Model je také schopen chodit na krátké vzdálenosti na svých čtyřech kovových nohách připomínajících drápy, přičemž jeho pohyby jsou stejně nejisté a krkolomné jako u jeho filmového protějšku.

Jeho horní polovina se navíc při pohybu pohybuje ze strany na stranu. Calcifer, ohnivý démon, který hrad ovládá, je vidět v ústí budovy a při pohybu se rozsvítí. Model, který stojí 22 000 jenů (asi 3400 korun), se má začít prodávat 26. prosince.

Anglicky „Howl’s Moving Castle“ je japonský animovaný fantasy film z roku 2004, který napsal a režíroval Hayao Miyazaki. Volně vychází ze stejnojmenného románu britské autorky Diany Wynne Jonesové z roku 1986. Film produkoval Toshio Suzuki, animovalo ho Studio Ghibli a distribuovala ho společnost Toho.

Děj a témata

Film vypráví příběh Sophie, mladé ženy, která se svými sestrami vede obchod s klobouky. Jedné noci se setká s nechvalně proslulou čarodějkou, která ji prokleje, aby vypadala jako devadesátiletá žena. Poté, co se vydá na cestu, aby kletbu zlomila, zkříží své cesty s mocným čarodějem Howlem, jeho učedníkem Marklem a ohnivým démonem Kalciferem, kteří jí umožní pracovat jako uklízečka v Howlově „hradě“.

Jak Sophie začíná svůj nový život, její priority se postupně mění z prolomení kletby na péči o novou rodinu. Film je oblíbený zejména mezi západními fanoušky Ghibli, kteří ho oceňují pro jeho sympatické postavy, dojemné metafory a skryté významy.

Film byl ovlivněn Mijazakiho odporem k invazi Spojených států do Iráku v roce 2003 a obsahuje silná protiválečná témata. Mijazaki prohlásil, že „měl velký vztek“ na válku v Iráku, což ho vedlo k vytvoření filmu.

Ačkoli je nepravděpodobné, že by se Howlův kráčející hrad dočkal pokračování, Hayao Miyazaki se v nejbližší době do důchodu nechystá. Jeho nejnovější film Chlapec a volavka měl premiéru na začátku letošního roku a od svého uvedení do kin bořil působivé milníky.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-