Leonardo DiCaprio doporučil uznávanému režisérovi Martinu Scorsesemu film Cesta do fantazie

Sdílej článek

Leonardo DiCaprio řekl uznávanému režisérovi Martinu Scorsesemu, s nímž spolupracoval na filmech jako Shutter Island nebo Vlk z Wall Street, aby se podíval na slavný film studia Ghibli Cesta do fantazie od Hayaa Miyazakiho.

V rozhovoru pro Letterboxd, který byl zveřejněn na YouTube, Leonardo DiCaprio a Martin Scorsese přemýšlejí o filmech, které ovlivnily jejich společnou práci. „Zeptali se mě, jaké filmy jsem ti představil, ale vzhledem k tomu, že jsi viděl všechny filmy, které byly natočeny do roku 1980, je dost těžké to říct. Možná kromě Spirited Away – Miyazakiho filmů – a možná Princezny Mononoke.“ řekl DiCaprio. „Řekl jsi mi, abych se podíval na film Spirited Away.“ potvrdil Scorsese.

Scorsese bohužel v rozhovoru neprozradil svůj názor na film Spirited Away. Oba se poté přesunuli k diskusi o některých dalších filmech, které ovlivnily šest filmů, na nichž společně pracovali v posledních třech desetiletích.

Fanoušci v komentářích byli nadšeni, že DiCaprio doporučil film Spirited Away, a mnozí vyjádřili zklamání, že o filmu dále nediskutovali. Jeden z uživatelů naznačil, že to mohlo být proto, že Miyazaki odmítl Scorseseho pozvání na setkání, když byli oba v New Yorku.

DiCaprio je veřejně známým fanouškem anime

Leonardo DiCaprio rád sleduje anime a již dříve byl angažován do dvou hraných remaků anime: Akira a Ninja Scroll. Akira je údajně stále ve fázi výroby bez uvedení data premiéry. Ninja Scroll se od roku 2008 nedočkal žádného oficiálního oznámení ani aktualizace.

„Jsem velkým fanouškem japonských anime… Vím, že existuje spousta věrných fanoušků tohoto projektu a zarytých fandů, takže se budeme snažit odvést co nejlepší práci a film nenatočíme, dokud nebude scénář ve správné podobě.“ uvedl tehdy DiCaprio ohledně filmu Akira pro MTV.

O své lásce k dílům Hayao Miyazakiho mluvil DiCaprio již v minulosti. V rozhovoru pro Esquire z roku 2010 uvedl Princeznu Mononoke jako jeden ze svých nejoblíbenějších filmů všech dob. Někteří fanoušci se domnívají, že DiCapriova vášeň pro životní prostředí se zrodila po jeho prvním zhlédnutí filmu Princezna Mononoke. Ten totiž odráží skutečnou klimatickou krizi. Příběh se odehrává v Japonsku na konci Muromači období. Vypráví o princi jménem Ashitaka, který se ocitne uprostřed války mezi bohy lesa a lidmi.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-