Masivně populární čtečka mangy byla nucena ukončit vývoj po právních hrozbách od společnosti Kakao

Sdílej článek

Tachiyomi, populární open-source čtečka mangy, se přestává vyvíjet na základě legálních problémů se společností Kakao Entertainment.

Oblíbená aplikace Tachiyomi slouží jako univerzální čtečka, která umožňuje uživatelům přizpůsobit si zážitek ze čtení. Zároveň dokáže přistupovat k mangám z různých online zdrojů třetích stran. Některé z nich zahrnovaly pirátské webové stránky, kde se nacházely materiály chráněné autorskými právy společnosti Kakao.

Vývojářský tým oznámil ukončení vývoje 13. ledna v návaznosti na své rozhodnutí zrušit všechna rozšíření z týdne předtím. „Aplikace Tachiyomi již nebude aktivně vyvíjena,“ stojí v nejnovějším příspěvku na X. „V dohledné době vám aplikace může nadále fungovat, ale nebude pro ni existovat žádná podpora ani oficiální rozšíření.“

Oznámení vývojářů následovalo po týdnech právních hrozeb

Vývojáři aplikace Tachiyomi dostávali před oznámením několik týdnů právní výhrůžky od jednoho z největších korejských vydavatelů, společnosti Kakao Entertainment. Tento krok rovněž navazuje na prosincové sdělení společnosti Kakao korejským novinám, že identifikovala provozovatele největšího pirátského webu s mangou a webovými komiksy na světě.

Podle zprávy serveru TorrentFreak požádala společnost Kakao vývojáře aplikace Tachiyomi o odstranění všech verzí aplikace a o ukončení projektu na začátku ledna. Dotyčný obsah byl umístěn v aplikacích třetích stran, ne přímo v Tachiyomi: Bato, MangaDex, NewToki/Mana Toki, KissManga a S2Manga.

Tým Tachiyomi odstranil forky (předinstalovaná rozšíření) o týden později, 9. ledna. Společnosti Kakao bylo doporučeno, aby podala DMCA žádosti na webové stránky hostující obsah porušující autorská práva. Společnost však pokračovala ve své protipirátské kampani zaměřené přímo na Tachiyomi a tvrdila, že aplikace, jako je tato, činí zařízení uživatelů zranitelnými vůči virům.

Vzhledem k tomu, že se anime průmysl nyní blíží 3 bilionům jenů (464 miliard korun) a na trh přicházejí stále populárnější anime adaptace, není divu, že vydavatelé zkoušejí různé taktiky, jak ochránit své investice. Nicméně mnoho fanoušků uvádí jako důvod, proč pirátsky kopírují obsah, neexistující nebo pomalé, nekvalitní překlady a špatné zkušenosti s oficiálními aplikacemi.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-