Dvanáctiminutový muzikál Dragon Ball se stal virálním, když si ho v přímém přenosu poslechlo 350 milionů lidí

Sdílej článek

Úžasné taneční vystoupení Dragon Ball na novoročním galavečeru bilibili v Číně se stalo virálním po překonání rekordů v živém vysílání.

K vystoupení čínské mládežnické taneční skupiny O-DOG, které si můžete prohlédnout celé níže, se připojil Hiroki Takahashi, zpěvák úvodní písně prvního anime Dragon BallMakafushigi Adventure!„, a to na oslavu 40. výročí Dragon Ballu a roku 2024, který je lunárním rokem draka. Slavnost byla živě přenášena na portálu bilibili, který oznámil rekordní sledovanost přes 344 milionů souběžných diváků. Pro srovnání, počet obyvatel USA je podle poslední aktualizace amerického úřadu pro sčítání lidu zhruba 335 milionů.

Představení bylo skutečnou ságou, která zahrnovala Gokuův ocas, souboj Goku vs. Tien Shinhan, intenzivní světelnou show Goku vs. Vegeta (která se k radosti diváků stala trochu romantickou), bitvu Majin Buu doplněnou o fúzní tanec Vegety a Gokua, při kterém se objevil Vegito, další světelnou show a nakonec vystoupení celého souboru s Takahashiho vokály. Řada fanoušky oblíbených postav se dočkala samostatných vystoupení, včetně mistra Roshiho, který se plně rozdvojil a dostal hiphopové sólo, a Vegety, který dostal ostrovní scénu s kouřovými efekty. Chi-Chi a Goku se také dočkali roztomilého párového tance a překvapivě se objevila i Arale Norimika z Dr. Slumpa.

Dragon Ball

Dragon Ball je v Číně jedním z nejoblíbenějších anime, které bylo inspirováno klasickým čínským románem Cesta na západ o Opičím králi. Son Goku byl založen na hlavní postavě Cesty na západ Sun Wu-Kungovi, který má také nadpřirozené schopnosti. Většina bojových akcí v seriálu obsahuje také prvky tradičních čínských bojových umění, které se vyskytují v kung-fu a karate.

Kromě oslav roku draka a 40. výročí Dragon Ballu představení vyvolalo velké nadšení z nadcházejícího Dragon Ball Daima, který bude sledovat Gokua a jeho přátele poté, co se promění zpět v děti a musí cestovat do nového světa, aby získali zpět svou dospělou podobu. Vydání anime Dragon Ball Daima je naplánováno na říjen 2024.

Dragon Ball si můžete pustit na serverech Crunchyroll a Hulu.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-