Vedení časopisu Shonen Jump odhalilo nejlepší způsob, jak získat živě hranou adaptaci mangy

Sdílej článek

Přední redaktor časopisu Shonen Jump radí čtenářům, jak zajistit, aby se jejich oblíbená manga nebo anime dočkala živého zpracování jako One Piece.

28. prosince 2023 se zástupce šéfredaktora časopisu Shonen Jump+ Yuta Momiyama podělil prostřednictvím X o diskusi, kterou vedl s jedním ze starších členů, jenž má na starosti zahraniční filmové adaptace. Prozradil, že počet nabídek zahraničních studií na adaptaci děl Shonen Jumpu prudce vzrostl a že způsob, jak se tyto série objevují, je na prvním místě prostřednictvím MANGA Plus. „V posledních letech se velmi často mluví o jednáních se zahraničím o natáčení filmů jako One Piece, ale na otázku, jak se o díle dozvěděli, mnoho místních odpovídá, že ho hledali na MANGA Plus,“ řekl Momiyama. „Zdá se, že některá díla se objevují jako téma diskusí při jednáních o jejich zfilmování ještě předtím, než se z nich stane anime nebo dokonce před vydáním svazku v Japonsku.

Momiyama pokračoval: „Často také slýchám, že lidé používají MANGA Plus, aby si přečetli nabídky překladů a publikací z jiných zemí a použili je jako referenci. Na stránkách Jump a Jump+ je k dispozici mnoho zajímavých mang. Chtěl bych, aby lidé z vydavatelského a filmového průmyslu v zahraničí stále více vyhledávali na MANGA Plus.

Zdá se, že Momiyamova slova podporuje rostoucí počet mang na MANGA Plus, které se dočkaly nebo brzy dočkají živého zpracování. Na této platformě jsou k přečtení například kritikou oceňovaný One Piece od Netflixu, chystaný hraný film My Hero Academia a film Naruto od Lionsgate. Nicméně vzhledem k tomu, že všechny tyto produkce dostaly zelenou ještě před oficiálním vydáním MANGA Plus v lednu 2019, mohou fanoušci Momiyamova slova brát jako upoutávku na další hrané adaptace, které budou oznámeny v příštím roce a později.

Hrané adaptace mangy

O hrané adaptace se nakonec nezajímají jen zámořská studia. Výše uvedená zpráva naznačuje, že i domácí společnosti mají zájem na tvorbě hraných produkcí s celosvětovým zájmem. Například společnost Toei již zahájila produkci filmu a televizního dramatu Oshi no Ko a film Yu Yu Hakusho společnosti Robot Communications zaznamenal po svém uvedení na Netflixu rekordní úspěchy. Mezitím, i když ne pro filmové plátno, se režijní debut Hayao Miyazakiho anime poprvé dočká divadelní adaptace.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-