Toonami oznamuje maraton Dragon Ball Z Kai na počest Akiry Toriyamy

Sdílej článek

Na počest zesnulého Akiry Toriyamy pořádá Toonami noční maraton Dragon Ball Z Kai plný akčních momentů ze seriálu.

Komunita anime stále truchlí nad ztrátou zesnulého tvůrce Dragon Ballu, který nedávno zemřel po akutním subdurálním hematomu ve věku 68 let. Podle serveru X společnost Toonami oznámila, že vyhoví žádostem fanoušků o televizní poctu a odvysílá prvních osm epizod Dragon Ball Z Kai postupně za sebou. Tento čtyřhodinový maraton se má vysílat tuto sobotu 16. března od 2:00 do 6:00 (ET/PT).

Dragon Ball Z Kai, původně vydaný v roce 2009, je přepracovaná verze Dragon Ball Z, která představuje příběh s výrazně kratšími bojovými scénami a bez výplňového obsahu. Kai je spolu s ostatními díly série Dragon Ball jedním z nejoblíbenějších Toriyamových děl, takže je přirozenou volbou pro maraton odkazů. Krátce po zveřejnění příspěvku Toonami bylo doprovodné vlákno X zaplaveno pochvalnými reakcemi. Nicméně někteří diváci vyjádřili zklamání, že Toonami nevysílá původní sestřih Dragon Ball Z, který má pro mnoho fanoušků OG nepochybně velký nostalgický faktor.

Toriyama jako vzor tvůrců mangy

Toriyamův odchod přiměl miliony tvůrců z celého světa anime, mangy a komiksů na obou stranách Pacifiku, aby mu vzdali hold. Archie Comics 8. března vydal ilustraci na počest Son Gokua a titulní ikony společnosti. Eiichiro Oda (čti Eičiro Oda), tvůrce kultovní série One Piece, také vydal emotivní vzkaz na rozloučenou s Torijamou, který se objevil na hlavních sociálních sítích, jako je X a Reddit. „Ta díra je příliš velká. Zaplavuje mě smutek, když pomyslím, že už ho nikdy neuvidím… Vytvořil éru, kdy si dospělí i děti mohli užívat čtení mangy. Ukázal nám sen, že manga může jít do celého světa. Bylo to jako sledovat hrdinu, který jde kupředu…“ napsal Oda.

Kromě Dragon Ballu je Akira Toriyama známý také díky své sci-fi komedii Dr. Slump, která vycházela v týdeníku Weekly Shonen Jump od dubna 1981 do února 1986. Mnoho postav z této série, jako například Arale Norimaki (nebo „Arale-čan“), se objevilo v sérii Dragon Ball. Toriyama také pracoval jako návrhář postav pro videoherní sérii Dragon Quest společnosti Square Enix. Poslední hra z této série, Dragon Quest Monsters: The Dark Prince, která vyšla pro Nintendo Switch 1. prosince 2023. Kromě toho Toriyama napsal příběh pro připravované anime Dragon Ball společnosti Toei Dragon Ball Daima, jehož premiéra je stále plánována na podzim 2024.

Maraton Dragon Ball Z Kai na Toonami se bude vysílat 16. března. Manga série Dragon Ball a Dr. Slump od Akiry Toriyamy jsou k dispozici u VIZ Media.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...

My Dress-Up Darling bude mít vlastní reálnou kavárnu i s novými arty

Oblíbená manga série My Dress-Up Darling vydala novou grafiku Marin "Chinese-Style Waitress" pro oficiální spolupráci se skutečnou kavárnou. Prostřednictvím společnosti Comic Natalie zahájí společnost My...
-Reklama-