Solo Leveling vyřazuje studio PPURI z titulků po divácké nespokojenosti

Sdílej článek

Populární anime Solo Leveling čelí odporu korejských diváků poté, co se na jeho výrobě podílelo talentované, ale kontroverzní studio.

Studio PPURI, které je zodpovědné za animaci dobře přijaté úvodní písně Solo Leveling, bylo po reakci korejských fanoušků z titulků anime staženo. Jak se píše na blogu Naver, dotklo se to pouze domácí korejské distribuce seriálu a důvodem tohoto rozhodnutí byl pravděpodobně také pokles akcií vydavatelství Solo Leveling, D&C Media. Studio PPURI si v některých částech Koreje získalo negativní pověst kvůli údajným „protimužským“ gestům obsaženým v jeho dílech a kvůli jeho vazbám na feministickou skupinu Megalia.

Megalia vzbudila v Koreji pozornost částečně díky své strategii odhalovat misogynní chování tím, že ho v online komunitách provádí obráceně. Symbol tohoto hnutí, „🤏“, vzbudil silný odpor zejména kvůli svým důsledkům týkajícím se velikosti korejských penisů. Studio PPURI bylo obviněno, že toto gesto propašovalo do mnoha děl, včetně MapleStory. Někteří dokonce tvrdí, že v úvodu seriálu Solo Leveling se tento odkaz objevuje. Server News Tomato nicméně souhlasí s tím, že rozhodnutí odstranit Studio PPURI z titulků bylo pravděpodobně motivováno obavami o akcie a uvádí, že cena akcií společnosti D&C Media 15. ledna klesla o více než 6 % oproti předchozímu obchodnímu dni a během dne zaznamenala i 10% pokles.

Po skvělém přijetí vernisáže je to samozřejmě pro Studio PPURI velká škoda. Video má v současné době přes dva miliony zhlédnutí a tento měsíc se o něm v Japonsku i v zahraničí hojně mluvilo, stejně jako o premiéře Solo Leveling, kterou mnozí přirovnávali k úspěchu oblíbené epizody One Piece Gear 5. Podrobné tvrzení zasvěceného autora anime o tom, jak japonský anime průmysl diskriminuje čínské animátory, poznamenalo, že mnoho zahraničních outsourcovaných společností, jako například korejské studio PPURI, je již na stejné úrovni jako velká japonská anime studia.

Anime Solo Leveling se vysílá na serveru Crunchyroll v dabované i titulkované verzi. Platforma popisuje seriál následovně: „Říká se, že co tě nezabije, to tě posílí, ale to není případ nejslabšího lovce na světě Sung Jinwooa. Poté, co byl brutálně zmasakrován příšerami ve vysoce postaveném dungeonu, se Jinwoo vrátil se Systémem, programem, který vidí jen on a který ho ve všech směrech leveluje. Nyní je inspirován, aby odhalil tajemství svých schopností a dungeonu, který je zrodil.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-