Petice za záchranu animátorů JJK a MAPPA před „šílenými pracovními podmínkami“

Sdílej článek

Jeden z fanoušků vytvořil petici za osvobození animátorů MAPPA od „šílených pracovních podmínek“ a zrušení epizod Jujutsu Kaisen, dokud nedojde ke zlepšení.

V petici, která byla zveřejněna 23. listopadu 2023, jsou uvedeny tři hlavní požadavky: odklad vydání budoucích dílů seriálu Jujutsu Kaisen, aby se zvýšila kvalita animace, zlepšení pracovních podmínek pro animátory a stanovení rozumných pracovních harmonogramů, aby se zabránilo vyhoření a zajistila se stálá kvalita výstupů. MAPPA, studio proslulé produkcí Jujutsu Kaisen – spolu s dalšími vysoce ceněnými anime, jako jsou Chainsaw Man, Attack on Titan: The Final Season a Yuri!!! On Ice – čelí značné kritice kvůli svým produkčním praktikám, zejména pokud jde o zacházení s animátory.

Společnost MAPPA čelí již řadu let značné kritice za své produkční metody, ale v poslední době se každý týden objevují zprávy o zpožděných jednáních o mzdách, nepřiměřené pracovní době a brutálních termínech. Studio údajně po svých animátorech požaduje, aby při nástupu do zaměstnání podepsali dohodu o mlčenlivosti ohledně svých pracovních podmínek. Navzdory tomu se mnoho animátorů obrátilo na sociální média, aby upozornili na náročné pracovní prostředí a značnou daň, kterou si vybírá na jejich duševním zdraví. Někteří z nich se veřejně omluvili fanouškům a připsali nedávné nekvalitní epizody nezvladatelným lhůtám pro zpracování.

Stinná stránka anime

O anime průmyslu je všeobecně známo, že je krutý a velmi perfekcionistický, což vede k tomu, že animace patří k nejkvalitnějším na světě. Těsné termíny a extrémně vysoká očekávání jsou normou, ale u populárních seriálů, jako je Jujutsu Kaisen, se tyto problémy staly ještě výraznějšími. MAPPA je nyní pod palbou kritiky, protože se vzpírá i těmto očekáváním a má ohromně vysokou fluktuaci zaměstnanců. MAPPA je navíc známá tím, že najímá mladé nezkušené animátory rekrutující se ze sociálních sítí, kteří mají velký potenciál, ale žádné vzdělání, a pro které je práce na seriálu jako Jujutsu Kaisen zlatou vstupenkou. V důsledku toho se pro nové animátory, kteří vznášejí obavy, stává riskantní záležitostí, protože riskují nejen zařazení na černou listinu odvětví, ale také možné právní důsledky za pomluvu. V petici se zdůrazňuje: „Jen si představte, jak špatné to pro ně muselo být, aby se začali ozývat i přes smlouvu o mlčenlivosti.

Zveřejnění problémů animátorů MAPPA vyvolalo mnoho ohlasů mezi ostatními tvůrci anime i fanoušky. Mnozí diváci jako spotřebitelé prohlásili, že si raději počkají na kvalitní animaci, která odpovídá hrdosti tvůrců, než aby viděli uspěchanou animaci, která nejenže zatěžuje animátory, ale také ohrožuje samotný příběh.

V současné době má petice více než 300 podpisů. Seriál Jujutsu Kaisen je v současné době k dispozici ke zhlédnutí na Crunchyroll a Prime Video.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-