Ikonické mecha anime Macross se dočká spolupráce s Kabuki

Sdílej článek

Kultovní mecha seriál Macross – známý svými obřími roboty a idoly – se dočkal oslav kabuki v jednom z nejstarších japonských divadel.

V roce 2024 se má konat představení Kabuki na oslavu postav a hudby klasické mecha série. Vyzdviženy budou zejména dva díly: Macross Frontier a Macross Delta. Divadelní akce, která byla oznámena na oficiálním účtu Macross na X, se má konat od 20. ledna do 18. února. V rámci odhalení se objevily také propagační obrázky zobrazující dabéry anime v tradičním Kabuki make-upu a oděvu, které vidíte níže.

S názvem Macross F a ∆ Together: V divadle Minamiza v Kjótu, nejstarším japonském divadle z roku 1600, se má konat přehlídka. Kromě samotných představení Kabuki se na stejném místě 13. a 14. ledna uskuteční také související talk show a koncert.

Na propagačním obrázku Macross F a ∆ Together jsou vidět některé z postav, které se pravděpodobně zúčastní, včetně Freyi Wion, Mikumo Guynemer a ikonické Ranky Lee. To je jen několik z anime idolů, kteří jsou v seriálu významní, přičemž jejich dabérské nadání je stejně poutavé jako vzdušné souboje mechů v sérii. Skutečnost, že Macross je představován prostřednictvím tak uctívané formy umění, je důkazem toho, jak je tato série dodnes populární.

Macross zůstává jednou z největších mecha anime sérií a konkuruje Gundamu

Počínaje filmem Super Dimensional Fortress Macross z roku 1982 je celá série druhým nejrozsáhlejším mecha anime v Japonsku. Jejím hlavním konkurentem je série Mobile Suit Gundam, i když mezi nimi existují některé zásadní rozdíly. Především Macross kombinuje mecha akci s našlapanými soundtracky, protože fiktivní zpěváci a populární kultura jsou v tomto seriálu významnými tématy. Lynn Minmay byla prvním z těchto kultovních anime idolů, přičemž její hlasová představitelka Mari Iijima se dočkala vlastní úspěšné pěvecké kariéry.

Macross dal také vzniknout sérii Robotech na Západě. První díl této série kombinoval záběry z původního anime Macross se dvěma dalšími nesouvisejícími pořady. Kvůli právním problémům však vlastní Macross nebyl na Západě nikdy skutečně lokalizován. To se nyní změní díky dohodě mezi společností Big West, která se stará o franšízu, a majitelem Robotechu, společností Harmony Gold. Bohužel, fanoušci budou muset cestovat do Japonska, aby si mohli vychutnat Macross kabuki, neboť vstupenky v hodnotě 2 500 jenů (cca 17,63 USD) jsou již vyprodány.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-