Hlavní režisér animace Bleach TYBW se před třetím dílem rozpovídal o zdravotních problémech

Sdílej článek

Hlavní režisér animace Bleach: TYBW hovoří o zdravotních problémech a upozorňuje na rostoucí nápor práce v anime průmyslu.

Komatsubara zveřejnil na X zprávu ohlížející se za rokem 2023, ve které se svěřil, že ke konci roku podruhé za sebou onemocněl. „Tento rok jsem byl opravdu ponořen do Bleach. Příští rok to bude nejspíš stejné, ale i tak se budu snažit ze všech sil. Nicméně už dva roky po sobě mě ke konci roku trápí nemoc… Uvědomuji si, že stárnu a musím se starat o své zdraví, takže příští rok budu opatrnější. Zaměřte se na zdraví. Takže i letos vám děkuji. Doufám, že se příští rok opět setkáme,“ řekl.

Režiséři animece mají jedny z nejtěžších úkolů v oboru. Jejich úkolem je z velké části zajistit, aby kresby animátorů zůstaly konzistentní v celém seriálu. To je obzvláště obtížné s nárůstem práce na volné noze a na dálku, což znamená, že animátoři často nejsou vyškoleni v určitém stylu anime nebo jsou s ním méně obeznámeni. Režiséři animace jsou zodpovědní za opravu těchto kreseb předložených animátory. Jako hlavní režisér animace je Komatsubara zodpovědný za další vylepšování kreseb, které byly vyčištěny režiséry animace.

Anime průmysl

Nedávná zpráva CBR o nově ohlášeném „levném a rychlémlight anime, které se má na obrazovkách objevit v roce 2024, zdůrazňuje, že anime vyšší kvality může obsahovat až 10 000 kreseb, z nichž mnohé vyžadují opravy. Veteránka animace Bleach Mizue Ogawa se mezitím oznámení light anime vysmála a označila ho za „hrubé“ a „polovičaté“ a podobně se k oznámení vyjádřilo mnoho fanoušků anime.

Na tlak, který je vyvíjen na hlavní režiséry animovaných seriálů, několikrát upozornila Terumi Nishii z Jujutsu Kaisen 0 CAD. Minulý měsíc prohlásila, že anime průmysl se zhroutí, a nadále se otevřeně vyjadřuje k vytvoření standardizovaného testu pro animátory, nazvaného Skill Test, který by snížil množství zbytečných oprav, které by ona a CAD jako Komatsubara museli dělat. Její předtuchu kolapsu odvětví zřejmě podporuje i nedávný průzkum podmínek v anime studiích, který odhalil konkrétní anekdotu o animátorovi z Tokia, který chodil domů jen na 30 minut týdně. Ačkoli japonský animační průmysl nikdy nebyl větší, mnozí komentátoři si jsou stále jistější, že existuje v bublině, která čeká na prasknutí.

Zdá se, že Komatsubara je připraven se opět podělit o svou roli CAD pro Bleach: TYBW Part III – The Conflict po boku Michio Hasegawy a Kumiko Takayanagi. Nová sezóna bude na Crunchyrollu vysílána v roce 2024, což shrnuje tento děj slovy: „Když je Společnost duší napadena Wandenreichovým císařstvím, Ichigo Kurosaki se znovu vrhá do boje, aby ji zachránil. Sternritterští rytíři vyslaní Yhwachem jsou však nemilosrdní a donutí k boji i Kapitána. Nejinak je tomu i u Ichiga, kterému zlomí meč. Ichigův otec Isshin odhalí svou minulost. Pochopí sám sebe a získá nové odhodlání, Ichigo trénuje a získává schopnosti, aby ochránil vše, na čem mu záleží. Mezitím Quincyho potomek Uryu Ishida jedná odděleně od Ichiga. To, co zjistil po analýze záznamů, ho přivedlo k jisté odpovědi. Yhwachův „nástupce“ nyní způsobuje ve Wandenreichu vlny a mění stav války. Během devíti dnů Společenstvo duší upadá do temnoty – nakonec přichází čas loučení.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-