Hlavní režisér animace Bleach TYBW se před třetím dílem rozpovídal o zdravotních problémech

Sdílej článek

Hlavní režisér animace Bleach: TYBW hovoří o zdravotních problémech a upozorňuje na rostoucí nápor práce v anime průmyslu.

Komatsubara zveřejnil na X zprávu ohlížející se za rokem 2023, ve které se svěřil, že ke konci roku podruhé za sebou onemocněl. „Tento rok jsem byl opravdu ponořen do Bleach. Příští rok to bude nejspíš stejné, ale i tak se budu snažit ze všech sil. Nicméně už dva roky po sobě mě ke konci roku trápí nemoc… Uvědomuji si, že stárnu a musím se starat o své zdraví, takže příští rok budu opatrnější. Zaměřte se na zdraví. Takže i letos vám děkuji. Doufám, že se příští rok opět setkáme,“ řekl.

Režiséři animece mají jedny z nejtěžších úkolů v oboru. Jejich úkolem je z velké části zajistit, aby kresby animátorů zůstaly konzistentní v celém seriálu. To je obzvláště obtížné s nárůstem práce na volné noze a na dálku, což znamená, že animátoři často nejsou vyškoleni v určitém stylu anime nebo jsou s ním méně obeznámeni. Režiséři animace jsou zodpovědní za opravu těchto kreseb předložených animátory. Jako hlavní režisér animace je Komatsubara zodpovědný za další vylepšování kreseb, které byly vyčištěny režiséry animace.

Anime průmysl

Nedávná zpráva CBR o nově ohlášeném „levném a rychlémlight anime, které se má na obrazovkách objevit v roce 2024, zdůrazňuje, že anime vyšší kvality může obsahovat až 10 000 kreseb, z nichž mnohé vyžadují opravy. Veteránka animace Bleach Mizue Ogawa se mezitím oznámení light anime vysmála a označila ho za „hrubé“ a „polovičaté“ a podobně se k oznámení vyjádřilo mnoho fanoušků anime.

Na tlak, který je vyvíjen na hlavní režiséry animovaných seriálů, několikrát upozornila Terumi Nishii z Jujutsu Kaisen 0 CAD. Minulý měsíc prohlásila, že anime průmysl se zhroutí, a nadále se otevřeně vyjadřuje k vytvoření standardizovaného testu pro animátory, nazvaného Skill Test, který by snížil množství zbytečných oprav, které by ona a CAD jako Komatsubara museli dělat. Její předtuchu kolapsu odvětví zřejmě podporuje i nedávný průzkum podmínek v anime studiích, který odhalil konkrétní anekdotu o animátorovi z Tokia, který chodil domů jen na 30 minut týdně. Ačkoli japonský animační průmysl nikdy nebyl větší, mnozí komentátoři si jsou stále jistější, že existuje v bublině, která čeká na prasknutí.

Zdá se, že Komatsubara je připraven se opět podělit o svou roli CAD pro Bleach: TYBW Part III – The Conflict po boku Michio Hasegawy a Kumiko Takayanagi. Nová sezóna bude na Crunchyrollu vysílána v roce 2024, což shrnuje tento děj slovy: „Když je Společnost duší napadena Wandenreichovým císařstvím, Ichigo Kurosaki se znovu vrhá do boje, aby ji zachránil. Sternritterští rytíři vyslaní Yhwachem jsou však nemilosrdní a donutí k boji i Kapitána. Nejinak je tomu i u Ichiga, kterému zlomí meč. Ichigův otec Isshin odhalí svou minulost. Pochopí sám sebe a získá nové odhodlání, Ichigo trénuje a získává schopnosti, aby ochránil vše, na čem mu záleží. Mezitím Quincyho potomek Uryu Ishida jedná odděleně od Ichiga. To, co zjistil po analýze záznamů, ho přivedlo k jisté odpovědi. Yhwachův „nástupce“ nyní způsobuje ve Wandenreichu vlny a mění stav války. Během devíti dnů Společenstvo duší upadá do temnoty – nakonec přichází čas loučení.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Pro fanoušky série Gundam je nyní k dispozici replika helmy postavy Char Aznable

Milovníci série Gundam si nyní mohou rozšířit svou sbírku o realistickou repliku ikonické přilby Chara Aznabla z anime Mobile Suit Gundam. Tato detailní a nositelná přilba je součástí série Full Scale Works společností Megahouse a Bandai Namco.

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...
-Reklama-