Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Sdílej článek

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

Funimation uvádí, že končí, aby fanouškům poskytla výjimečný zážitek ze streamování a přístup k největší anime knihovně na světě. „Spolupráce mezi Funimation a Crunchyroll nám umožňuje pokračovat v plnění tohoto poslání a přinášet vám to nejlepší z anime obsahu.“

Po fúzi v březnu 2022 společnost Funimation pomalu rušila své funkce. V prosinci 2023 oznámila, že stahování obsahu a offline sledování nebude již povoleno. Společnost již delší dobu vyzývá uživatele, aby dokončili přechod na platformu Crunchyroll. A většina účtů již tento přechod zvládla.

Na své stránce o ukončení poskytování služeb společnost Funimation uvedla, že většina jejího obsahu již byla převedena na Crunchyroll. Ti, kteří ještě neopustili Funimation, budou převedeni automaticky – stačí, když použijí své stávající přihlašovací údaje a přihlásí se na webové stránky Crunchyroll. Poté, co se přihlásí, se jim zobrazí výzva, že se migrují i jejich seznamy Sledované a Historie.

Předplatné Funimation bude nahrazeno předplatným Crunchyroll, přičemž poplatky se budou řídit cenami Crunchyroll. Funimation uživatelům se tedy zvýší měsíční předplatné z 5,99 dolarů na 9,99 dolarů (nebo jak jde vidět ve screenshotu níže, na 12,49 kanadských dolarů)

Funimation uživatelé přijdou o zakoupené digitální kopie

Převod účtů se může lišit v závislosti na „konkrétní platební platformě, typu předplatného a regionu“. Rozdíly mezi knihovnami Funimation a Crunchyroll navíc znamenají, že ne všechen obsah bude převeden. Například digitální kopie Funimation nejsou na Crunchyrollu podporovány, a uživatelé tak k nim ztratí přístup. V často kladených dotazech se neuvádí, zda budou poskytovány náhrady.

Společnost Crunchyroll je i nadále jedním z největších provozovatelů streamování anime na světě. Minulý měsíc platforma překročila hranici 13 milionů placených předplatitelů. Crunchyroll také odkoupil společnost Right Stuf, která prodává anime zboží. Díky expanzi v posledních několika letech společnost Crunchyroll stále více financuje některé z největších anime titulů, jako jsou Solo Leveling a Metallic Rouge. Po debutu nového podcastu Crunchyroll – The Anime Effect, který se uskuteční koncem tohoto měsíce, bude v březnu následovat předávání cen Crunchyroll Anime Awards.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...

Solo Leveling vyřazuje studio PPURI z titulků po divácké nespokojenosti

Populární anime Solo Leveling čelí odporu korejských diváků poté, co se na jeho výrobě podílelo talentované, ale kontroverzní studio. Studio PPURI, které je zodpovědné za...
-Reklama-