Fanoušci Gundamu po celém světě mohou ovládat RX-78/2 v životní velikosti

Sdílej článek

Nadcházející akce Gundam oslavující bohatou historii série umožní fanouškům „pilotovat“ pohyblivý oblek v životní velikosti, ať už se nacházejí kdekoli.

Nadcházející Gundam Fan e-Festival 2023 se koná od 23. listopadu do 10. prosince a jeho cílem je vytvořit akci šitou na míru fanouškům série. Příhodně se zde budou konat nejrůznější nové zážitky, které si lidé budou moci vychutnat z pohodlí domova, včetně jedné akce, při níž budou moci ovládat nejikoničtější pohyblivý oblek série. Živá hra „Hack the Moving Gundam“ se uskuteční 3. prosince. Během ní mohou fanoušci z celého světa převzít kontrolu nad oblekem RX-78F00 Gundam v životní velikosti – založeném na modelu RX-78-2 z původního anime Gundam.

Fanoušci se musí předem zaregistrovat na webových stránkách akce, aby mohli využít této jedinečné příležitosti. Mezi další akce plánované na Gundam Fan e-Festival 2023 patří promítání filmu „Our Daydream“ – fanouškovského videa založeného na plastikových modelech Gunpla. Stejně tak budou promítány anime programy z celé historie série, včetně všech epizod seriálu Turn A Gundam, a zároveň bude oficiálně představen první pohled na nedávno oznámené anime Mobile Suit Gundam Silver Phantom VR. Pro fanoušky bude také připravena tombola, ve které budou moci vyhrát zboží a budou odhaleni vítězové Gunpla Builders World Cup (GBWC) USA 2023.

Jedná se o jednu z mnoha akcí zaměřených na Gundam, které se brzy uskuteční – Gundam Base Mobile USA Tour přinese oslavu této série také do Las Vegas a na několik dalších míst. Tento tlak přichází v době několika nových projektů série, od nových anime až po videohry.

Gundam RX-78F00 se nachází před továrnou Gundam Factory Yokohama, která byla otevřena v roce 2020. Měla připomínat 40. výročí celé série, přičemž plánované datum uzavření je v roce 2022. Avšak vzhledem k tomu, jakou popularitu si získala jako turistická i obchodní atrakce, byl tento termín nyní prodloužen do 31. března 2024. Příští rok bude pro Gundam obzvlášť významný, protože v různých zemích vyjde/bude lokalizováno několik her a do japonských kin se dostane film Mobile Suit Gundam SEED Freedom.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-