Eiichiro Oda: „Připrav se zemřít pro One Piece!“

Sdílej článek

Poněkud extrémní vzkaz Eiichira Ody z One Piece pro jeho vydavatele ukazuje, proč je tato série mnohými považována za nejlepší mangu všech dob.

Populární uživatel X Sandman prozradil, že Oda řekl svému tehdejšímu redaktorovi Naokimu Kawashimovi: „Připrav se zemřít pro One Piece! Pokud si kvůli přepracování zničíš zdraví, finančně se postarám o tvou rodinu.“ Převzít plášť Odova editora je obzvlášť těžká záležitost, mnozí z nich dlouho nevydrží. Podle tabulky Ren Iriyi, která zaznamenává redaktory Weekly Shonen Jumpu, byl Kawashima čtvrtým Odovým redaktorem za posledních deset let. Ani on zde nezůstal dlouho, z funkce odešel po necelém roce svého působení.

Oda se své manze věnuje velmi intenzivně, je známo, že spí přibližně čtyři hodiny denně. To vedlo k četným zdravotním problémům, jako je nedostatek spánku, a Oda se nechal slyšet, že denně posílá lékařům údaje o svém krevním tlaku. Když ho lékař upozornil, že je příliš vysoký, Oda mu nenuceně odpověděl: „Ideální krevní tlak nelze vždy aplikovat na každého, takže to není žádný problém.

I když Oda na své manze tvrdě pracuje, jeho zaměstnavatelé měli stále častěji pocit, že se tomuto úsilí nevyrovnají ostatní aktéři One Piece. Po oznámení remaku One Piece se v Japonsku znovu objevily rozhovory, v nichž Odovi zaměstnavatelé peskovali společnosti Toei, Bandai a další za nekvalitní anime a zboží. Nicméně jeho úsilí se nesporně vyplatilo, jeho dílo se opět stalo jednou z nejprodávanějších mang roku 2023 a dalo vzniknout jednomu z nejdéle vysílaných anime seriálů v historii a také kritikou oceňovanému hranému televiznímu pořadu.

One Piece

Odův One Piece byl k lednu 2024 shrnut do 107 svazků. Společnost VIZ Media poskytuje licenci na mangu a přeložila ji až do 104. svazku, který je popsán: „Když bitva mezi Luffym a Kaidem vstupuje do finále, všichni ve Wanu nasazují své životy, aby ochránili svůj domov. Ale i když se Luffymu skutečně podaří zajistit vítězství, zůstane něco pro nového šóguna, který bude vládnout?“ Svazek 105 vyjde mezinárodně 12. března 2024.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-