Demon Slayer, MHA, Frieren a další vítají rok draka oficiálními artworky

Sdílej článek

My Hero Academia, Demon Slayer a mnoho dalších sérií uvádí rok 2024 úžasnými kresbami svých oblíbených postav.

Rok 2023 je pryč, končí rok zajíce a začíná rok draka. Na přivítání nového roku využila řada renomovaných japonských studií a umělců své stránky X, aby upozornila na speciální pamětní ilustrace. Zastoupené franšízy se počítají na stovky, ale patří mezi ně například My Hero Academia, Demon Slayer, Frieren: Beyond Journey’s End, Bleach, Sword Art Online, Oshi no Ko, Classroom of the Elite, Lupin III a Doraemon, abychom jmenovali alespoň některé.

Na mnoha z těchto nádherných portrétů jsou hlavní představitelky seriálu oděny do svátečních šatů. Například na obrázku k seriálu My Hero Academia jsou v kimonech oděné Ochaco Uraraka, Nejire Hado a Tsuyu Asui, které se potloukají s „dračí“ hrdinkou Ryukyu – což je vzhledem k umístění roku 2024 v čínském kalendáři vhodná volba. Podobně se v kimonech objevují i hrdinky her Sword Art Online, Oshi no Ko a Classroom of the Elite. Oproti tomu Demon Slayer zobrazuje komické „chibified“ verze svých postav. V díle @BleachAnimation se objevují jak Ichigo Kurosaki, tak Ninny Spangole. Druhá jmenovaná postava vystupuje v manze Burn the Witch od Tite Kubo, která se odehrává ve světě Bleach.

Nejznámější série

Mnohé z těchto franšíz se staly populárními v posledním desetiletí, některé další se však proslavily mnohem dříve. Manga série Lupin III od Monkey Punch byla vydána v srpnu 1967 a později byla v roce 1971 adaptována do populárního anime seriálu Tokyo Movie Shinsha. Manga Doraemon od Fujiko F. Fujio vyšla v roce 1969 a titulní postava je dnes mezinárodní ikonou, která hraje v desítkách filmových a televizních spin-offů. Poslední velký filmový díl Doraemona, Nobita’s Sky Utopia, měl premiéru 3. března 2023. Kuso Miso Technique je pravděpodobně nejunikátnější franšízou v této řadě, která začínala jako yaoi manga v jednom snímku zobrazující sexuální setkání dvou mužů na veřejných toaletách. Poté, co příběh nechvalně proslul svým absurdním obsahem a dialogy, Studio Leo a Anime Tokyo oznámily, že tento one-shot adaptují do podoby televizního speciálu pro všechny věkové kategorie. Jeho uvedení je naplánováno na 1. dubna 2024.

Rok 2024 se již nyní rýsuje jako významný rok pro anime. V loňském roce se objevila 7. série My Hero Academia a Bleach: Tisíciletá krvavá válka, 3. část byla oznámena pro anime sezónu 2024. Stejně tak MAPPA zveřejnila první oficiální teaser na pokračování Jujutsu Kaisen, které bude adaptovat slavný příběhový oblouk mangy „Culling Game„. Tato zpráva je obzvláště významná ve světle velkých časových zpoždění, která trápila druhou polovinu vydání 2. sezóny. Vydání My Hero Academia je stanoveno na květen 2024. MAPPA nepotvrdila, kdy plánuje vydat pokračování Jujutsu Kaisen.

Demon Slayer, My Hero Academia a Frieren: Beyond Journey’s End jsou k dispozici ke sledování na Crunchyrollu.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-