Animátorský veterán Bleache se ohrazuje proti novým plánům na produkci anime za pouhých 10 % dosavadních nákladů

Sdílej článek

Zkušená animátorka Bleache a Attack on Titan se ohrazuje proti plánům na nově ohlášené „light anime“, které bude vytvářet anime za pouhých 10 % nákladů.

V návaznosti na novou podobu anime, kterou oznámila významná japonská producentská a vydavatelská společnost Imagica Foss (The Apothecary Diaries, Isekai Cheat Magician), se Mizue Ogawa na X vysmála tomuto oznámení slovy: „Pokud chcete nutit anime, aby fungovalo takhle hrubě, neměli byste prostě přestat dělat anime a prostě číst mangu a romány? Možná hloupá otázka.“ Pokračovala: „Jsem si jistá, že původní autor doufá v solidní anime adaptaci, takže si nemyslím, že je potřeba něco takhle polovičatého 🤔.

Ogawa je zkušená animátorka, která pracovala na některých z největších anime adaptací, jako jsou Bleach, Dragon Ball Z, Attack on Titan a My Hero Academia. Jak již bylo oznámeno dříve, light anime se bude opírat o animaci panelů mangy, které budou namluveny hlasovými herci. Na jejich výrobě může pracovat jen 10 lidí, zatímco na běžných anime seriálech pracují někdy i stovky zaměstnanců.

Anime průmysl

Oznámení přichází v době sílící kritiky směřování anime průmyslu. Tvůrce původního Gundamu prohlásil, že anime příběhově upadá, zatímco hlavní režisér animace Jujutsu Kaisen 0 Terumi Nishii tvrdí, že úroveň řemesla drasticky klesá, a jako velký důvod uvádí neudržitelnou poptávku po rychlejší výrobě nových anime seriálů. To podle ní vede k tomu, že studia nedostatek pracovních sil zaplňují nekvalifikovanými animátory. Snad jedním z nejlepších příkladů této neudržitelné poptávky je Jujutsu Kaisen, kde měli zaneprázdnění zaměstnanci MAPPA jen velmi málo času na výrobu seriálu.

Poptávka po nových anime v posledních letech prudce vzrostla, o čemž svědčí miliony zhlédnutých hodin anime na Netflixu a dalších streamovacích službách v letošním roce. Vzhledem k tomu, že odvětví se dlouhodobě snaží udržet krok s poptávkou, může být rychle se blížící premiéra light anime v roce 2024 dalším důkazem, že anime průmysl se v současnosti nachází v jakési „bublině„.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-