5 nejlepších filmových adaptací akčního anime

Sdílej článek

Hrané adaptace anime byly v komunitě vždy horkým tématem v diskusích. Většina hraných filmů a seriálů natočených podle anime se setkává s odmítavým postojem kritiků i fanoušků. Najít rovnováhu mezi zachycením kouzla předlohy a přesným převedením nadživotních anime příběhů do mnohem přízemnějšího média je právem náročný úkol.

Není překvapením, že většina hraných anime adaptací nesplní náročná očekávání fanoušků. Některé hrané adaptace anime však dokazují, že se skeptici mýlí.

Pojďme se podívat na pět nejzajímavějších podle redakce CBR.com.

Blade Of The Immortal (2017)

Všichni fanoušci japonských dobových akčních filmů vědí, že v tomto žánru není nouze o působivé příklady. Ani hraná verze filmu Blade of the Immortal z roku 2017 není výjimkou, i když její předloha pochází ze světa anime.

Film, který je krvavější a násilnější než kterýkoli z jeho předchůdců. Daří se mu fascinujícím způsobem vyobrazit období Edo a pochlubit se může i vynikajícím hereckým obsazením i výpravou. Co se týče hraných adaptací anime, patří Blade of the Immortal k těm nejlepším.

Grand Blue (2020)

Komorní, zábavný a odlehčený hraný film Grand Blue 2020 přenáší na velké plátno vše, co fanoušci milovali na původním manga i anime seriálu.

Příběh Grand Blue tak přechází do reálného světa mnohem plynuleji než většina hraných adaptací. Fanoušci dokonce naznačují, že pointy ve filmu mnohem lépe sedí. Duch mládí a dobrodružství je v obou adaptacích všudypřítomný, i když se hraná verze nesnaží kopírovat předlohu scénu po scéně.

Alita: Battle Angel (2019)

Vzácným příkladem toho, že se Hollywood pustil do hraného anime a zvládl to na jedničku, je film Alita: Bojový anděl. Kyberpunkový akční film z roku 2019 podle klasické mangy Jukita Kišira z 90. let. Přesto se i skeptičtí fanoušci shodují, že hraný film byl možná tím nejlepším zpracováním, jakého se předloze dosud dostalo. Hollywoodský rozpočet pomohl přiblížit vizuální stránku filmu co nejvíce manze a úsilí tvůrců speciálních efektů nezůstalo bez povšimnutí.

Alice In Borderland (2020)

Většina hraných adaptací anime má negativní pověst, protože jsou z pravidla horší než předloha. Televizní seriál Alenka v pohraničí je ale velkou výjimkou a je všeobecně považován za nejlepší vstupní bránu do slavné série.

Na rozdíl od neúplného a vizuálně nevýrazného OVA z roku 2014 si seriál Netflixu z roku 2020 vede v adaptaci kultovní survival mangy Haro Aso úžasně. Alice in Borderland je nemilosrdný, ale strhující sci-fi thriller ze světa hry na smrt, který si mohou užít i ti, kdo neznají předlohu, což vysvětluje fenomenální popularitu seriálu mimo anime komunitu.

Rurouni Kenshin (2012-2021)

Jeden z nejkultovnějších a nejvlivnějších samurajských příběhů v celém anime Rurouni Kenshin nemohl dlouho vydržet bez pořádné hrané adaptace. K úlevě fanoušků se filmová série dočkala opravdu dobrého zpracování.

V letech 2012 až 2021 vyšlo celkem pět hraných filmů, které vynikajícím způsobem pokrývají většinu příběhu Himury Kenshina. Podivně nostalgické, ale zároveň osvěžující a jedinečné zpracování tohoto kultovního příběhu od Keishiho Ohtoma slouží jako dokonalý úvod do Rurouni Kenshina pro novou generaci fanoušků.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Připravované anime Villainess Level 99 představuje úvodní znělku a novou postavu v nejnovějším traileru

Společnost Kadokawa ve středu zveřejnila druhou upoutávku na chystané isekai anime The Villainess Level 99: I May Be the Hidden Boss but I'm Not the Demon Lord. Trailer představil různé písně a přináší ukázku úvodní znělky. Byli také oznámeni noví herci a premiéra anime je naplánována na 9. ledna 2024.

Oficiální upoutávka na druhou sezónu Oshi no Ko připomíná premiéru v roce 2024

Oshi no Ko slaví Den díkůvzdání oficiální upoutávkou na druhou sezónu, která potvrzuje termín vydání nového dílu anime. Seriál Oshi no Ko oslavil Díkůvzdání speciální...

Originální anime BUCCHIGIRI?! od studia MAPPA vyjde v lednu 2024

V pátek byla na oficiálním YouTube kanálu studia MAPPA zveřejněna hlavní upoutávka na anime BUCCHIGIRI?! Trailer je opatřen anglickými titulky, takže fanoušci po celém světě mu mohou porozumět z první ruky. Upoutávka prozradila, že úvodní znělka se bude jmenovat "Sesame" a bude ji hrát skupina Kroi.

Fanoušci Gundamu po celém světě mohou ovládat RX-78/2 v životní velikosti

Nadcházející akce Gundam oslavující bohatou historii série umožní fanouškům "pilotovat" pohyblivý oblek v životní velikosti, ať už se nacházejí kdekoli. Nadcházející Gundam Fan e-Festival 2023...

Fanoušci anime se mohou připojit k plavbě spolu s rodinou Spy x Family

Spy x Family ve spolupráci s cestovní kanceláří Tokai Kisen Travel and Tours nabízí zážitkovou plavbu určenou speciálně pro fanoušky oblíbené série. Japonská lodní společnost...

Crunchyroll a Crocs spolupracují na výrobě obuvi Jujutsu Kaisen Clogs s Gojem a Yujim

Crocs to dělá znovu, tentokrát ve spolupráci s Crunchyrollem vydává obuv s motivy Goja a Yujiho v rámci série Jujutsu Kaisen. Spolupráce, která je k...

One Piece se spojil s LA Rams ve speciální fotbalové hře

Letos v prosinci se fotbaloví fanoušci ve speciální kolaboraci s kultovní sérií One Piece od Eiichira Ody promění v legendární posádku slamáků. Podle serveru SoraNews24...

Zaměstnanci fandí animátorovi Jujutsu Kaisen, který „likviduje“ produkční budovu studia MAPPA

V posledním díle Jujutsu Kaisen došlo ke zničení produkční budovy společnosti MAPPA, protože animátoři pokračují v protestech proti špatným pracovním podmínkám. Animátor Sota Shigetsugu (@Hone_honeHONE...

Anime filmy o Gurren Lagann poprvé v amerických kinech

Filmy o Gurren Lagann od společnosti Gainax budou brzy poprvé uvedeny v amerických kinech v rámci oslav 15. výročí vzniku tohoto klasického mecha anime. Společnost...

Studio MAPPA z projektu Jujutsu Kaisen se dostalo do nového skandálu ohledně výplat animátorů

Další animátor projektu Jujutsu Kaisen prozrazuje, jaké jsou podmínky ve studiu MAPPA, které je nyní obviňováno z opakovaných průtahů při vyjednávání o platech. Dotyčný pracovník...
-Reklama-