Autorka mangy Bocchi the Rock! odhaluje zvěsti o původu titulu

Sdílej článek

Autorka mangy Bocchi the Rock! Aki Hamajii vyjadřuje zklamání nad spekulacemi, že název její mangy byl převzat od populární J-Rockové skupiny.

Anime adaptace Hamajiiho seriálu byla jedním z průlomových hitů roku 2022 a v anketách popularity předčila i seriály jako Chainsaw Man. S touto pozorností přišla i spousta fanouškovských spekulací a teorií. Jedna fáma se objevila zejména na online mediální platformě Pixiv, což Hamajii znepokojilo natolik, že na svém Twitteru reagovala.

Příspěvky na Pixivu tvrdily, že název seriálu našel inspiraci u J-Rock skupiny ASIAN KUNG-FU GENERATION, přičemž „Bocchi“ odkazuje na zpěváka „Gotchiho“ a „the Rock“ pochází z názvu jeho knihy z roku 2006 „GOTCH GO ROCK!„.

Tvůrce Bocchi the Rock fámy odmítá

Přestože ASIAN KUNG-FU GENERATION nejsou v anime průmyslu žádným nováčkem, jejich hudba se objevila v hitech jako Naruto nebo Fullmetal Alchemist, Hamajii popírá jakékoli spojení se skupinou. Ve svých tweetech odmítla tyto fámy jako něco, z čeho se vytvářejí „městské legendy“ a zároveň vysvětlila, že se cítí nucena tyto falešné zvěsti opravit vzhledem k tomu, kolik fanoušků anime věří, že obsah zveřejněný na Pixivu je pravdivý.

I přesto že Pixiv tvrdí, že není zdrojem zpráv, Hamaji vyjádřila své zmatení a zklamání nad tím, že si lidé o seriálu vymýšlejí a vydávají je za pravdivé právě na této mediální platformě.

Navzdory svému zklamání má Hamaji co oslavovat, protože Bocchi the Rock! se od debutu anime adaptace v roce 2022 veze na vlně nečekaného úspěchu. Seriál si získal fanoušky i kritiky, kteří ho chválili za oživení nevýrazného žánru slice-of-life a za ztvárnění výhradně ženského obsazení, kterému se dostalo uznání jako inspirativnímu vzoru pro mladé ženy.

Seriál se soustředí na hlavní hrdinku Hitori Goto, introvertní mladou dívku, která touží hrát na kytaru. Její život se změní k lepšímu, když se přidá k rockové skupině Kessoku Band.

Diváci také ocenili, že anime zobrazuje Hitoriinu sociální úzkost, kterou se tvůrce rozhodl vykreslit spíše jako silnou stránku její jedinečné osobnosti než jako slabost.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...

My Dress-Up Darling bude mít vlastní reálnou kavárnu i s novými arty

Oblíbená manga série My Dress-Up Darling vydala novou grafiku Marin "Chinese-Style Waitress" pro oficiální spolupráci se skutečnou kavárnou. Prostřednictvím společnosti Comic Natalie zahájí společnost My...
-Reklama-