Tvůrce One Piece reaguje na úmrtí Akiry Toriyamy z Dragon Ballu

Sdílej článek

Autor One Piece Eiichiro Oda vydal prohlášení k náhlému úmrtí Akiry Toriyamy, kultovního tvůrce série Dragon Ballu.

7. března 2024 oznámily oficiální webové stránky Dragon Ball smutnou zprávu o Toriyamově úmrtí. Podle zveřejněného prohlášení Toriyama zemřel 1. března 2024 v důsledku subdurálního hematomu – onemocnění, při kterém se na povrchu mozku vytvoří sraženina krve, která na něj tlačí a způsobuje život ohrožující poškození tkáně. Po oznámení Torijamova úmrtí vydal Eiichiro Oda, autor One Piece, prostřednictvím časopisu Shonen Jump prohlášení k této záležitosti.

Oficiální fórum One Piece Reddit přeložilo Odovo prohlášení do angličtiny. Níže najdete celý přepis myšlenek o náhlé ztrátě Toriyamy:

Je příliš brzy.

Ta díra je příliš velká. Zaplavuje mě smutek, když pomyslím na to, že už ho nikdy neuvidím.

Od dětství jsem ho velmi obdivoval, takže si pamatuji den, kdy mě poprvé oslovil jménem. Vzpomínám si, jak jsem se cestou domů z toho dne, kdy pro mě a Kishimota použil slovo „přítel“, radoval. Také si vzpomínám na náš poslední rozhovor.

Byl jsem jedním z těch, kteří převzali štafetu z dob, kdy se čtením mangy člověk stával bláznem, a on také vytvořil éru, kdy si čtení mangy mohli užívat jak dospělí, tak děti. Ukázal nám sen, že manga může jít do celého světa. Bylo to jako sledovat hrdinu, který jde kupředu.

Nejen pro mangaky, ale i pro tvůrce z různých odvětví muselo být vzrušení a emoce z doby seriálového Dragon Ballu zakořeněné v jejich dětství. jeho existence je jako velký strom.

Pro tvůrce mangy naší generace, kteří stáli na stejném stupni, byla Toriyamova díla čím dál důležitější, protože jsem se blížil ke stejnému stupni. Dokonce jsem cítil, že mě děsí. Ale jsem prostě rád, že jsem viděl samotného odměřeného muže.

S úctou a vděčností za tvůrčí svět, který po sobě zanechal. Modlím se za jeho oduševnělé spočinutí v pokoji.

Ať je nebe radostným světem, jaký si představoval.

Odkaz Akiry Toriyamy je ikonický

Říci, že Toriyamovo dílo bylo zdrojem inspirace pro spisovatele a umělce po celém světě, by bylo slabé slovo. Původní seriál Dragon Ball z roku 1984 a jeho animované pokračování Dragon Ball Z z roku 1989 formovaly způsob, jakým budou vznikat budoucí anime seriály, a to díky dramatickým akčním sekvencím, hřebíkovitým cliffhangerům a úchvatným proměnám. Kromě série Dragon Ball byl Toriyama také autorem postavy pro revoluční RPG hru Chrono Trigger pro Super Nintendo z roku 1995 a autorem postavy pro hry Dragon Quest od společnosti Square Enix.

Před svým odchodem se Toriyama podílel na animované produkci anime seriálu Sand Land pro Disney+ a pracoval na novém anime seriálu Dragon Ball Daima, který má vyjít letos na podzim.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...

My Dress-Up Darling bude mít vlastní reálnou kavárnu i s novými arty

Oblíbená manga série My Dress-Up Darling vydala novou grafiku Marin "Chinese-Style Waitress" pro oficiální spolupráci se skutečnou kavárnou. Prostřednictvím společnosti Comic Natalie zahájí společnost My...
-Reklama-