Pokémon (televizní seriál)

Sdílej kartu

Pokémon (Japonsky :ポケモン, Hepburn: Pokémon), zkráceno z japonského názvu Pocket Monsters (ポケットモンスター, Poketto Monsutā) a v současné době označován v angličtině jako Pokémon The Series, je japonský anime televizní seriál, který je součástí mediální franšízy Pokémon společnosti The Pokémon Company. Premiéru měl na TV Tokyo v dubnu 1997.

Tato anime série se skládá z osmi sekvenčních sérií, z nichž každá je založena na pokračování série videoher Pokémon. V mezinárodním vysílání jsou rozděleny do 25 sezón, přičemž 25. sezóna, Ultimate Journeys, je dostupná na Netflixu ve Spojených státech.

Pokémon se velkou mírou zasloužil o to, že se anime stalo populárnějším a známějším po celém světě, zejména ve Spojených státech, kde mnoho filmů o Pokémonech patří k nejvýdělečnějším. Je také považován za jeden z prvních televizních anime seriálů, který dosáhl úspěchu u západního publika. Zároveň jsou Pokémoni považováni za nejúspěšnější videoherní adaptaci všech dob.

Synopse

Ash Ketchum, mladý chlapec z městečka Pallet, dosáhne plnoletosti a získá právo trénovat pokémony. Sní o tom, že se stane „Mistrem Pokémonů“. K tréninku mu je přidělen Pikachu, který zpočátku vůbec nespolupracuje.

Na cestě do pokémoního centra Viridian City si Ash získá Pikachuovo přátelství tím, že ho obětavě ochrání před skupinou rozzuřených Spearowů (ptačích pokémonů). Zatímco se Pikachuova zranění léčí v ve Viridian City, Ash je konfrontován s Misty, dívkou, které při pokusu o útěk ukradl a zdemoloval kolo. Ashe nechce pustit, dokud nedostane náhradu.

Náhle se objeví trojice zločinců z organizace Team Rocket (Jessie, James a Meowth), kteří chtějí z Centra ukrást Pokémony. Pikaču je přemůže, což trojici přesvědčí o jeho týmové hodnotě a inspiruje k četným dalším pokusům o jeho krádež.

Aby se Ash mohl zúčastnit turnaje Pokémoní ligy, musí porazit „vedoucí tělocvičen“ a získat odznaky jako důkaz svých vítězství. Ash získá svůj první odznak v Pewter City po souboji s vůdcem tělocvičny Brockem, který se k němu poté připojí. Společně i s Misty cestují po regionu Kanto, poráží další „vůdce tělocvičen“, sbírá jejich odznaky a chytá nové Pokémony. Po nasbírání všech osmi odznaků se Ash účastní Indigové ligy a dostane se mezi 16 nejlepších. Prohraje ale se svým kamarádem Richiem.

Po Ashově návratu do Pallet Townu ho profesor Oak požádá, aby se vydal za profesorem Ivy na Oranžové ostrovy pro GS Ball, tajemný pokéball, který nelze otevřít. Brock zůstává u profesora Ivyho jako asistent a Ash se rozhodne porazit vůdce tělocvičen na Oranžových ostrovech a kvalifikovat se na místní turnaj. K Ashovi a Misty se připojí výtvarnice Tracey Sketchitová, která sní o setkání s profesorem Oakem. Ash se utká s vítězem turnaje Drakem a porazí ho. Trojice se vrací do Pallet Townu, Tracey zůstává u profesora Duba jako asistentka a Brock se znovu setkává se svými přáteli.

Externí odkazy:

Oficiální webové stránky

Pokémon anime webové stránky na TV Tokyo (v Japonštině)

Pokémon TV Anime na oficiálních stránkách Pokémon JP (v Japonštině)

  • Pokémon (anime) v encyklopedii Anime News Network

TV seriál:

RežieKunihiko Yuyama, Masamitsu Hidaka, Norihiko Sudō, Yūji Asada, Tetsuo Yajima, Daiki Tomiyasu, Maki Kodaira, Jun Owada, Saori Den
NapsánoTakeshi Shudo, Junki Takegami, Atsuhiro Tomioka, Aya Matsui, Shoji Yonemura, Šinzó Fujita, Akemi Omode, Yukioshi Ohashi, Hideki Sonada, Masashi Sogo, Junichi Fujisaku
Hudba odShinji Miyazaki (1997-2019), Yuki Hayashi (2019–2023), Conisch (2023–současnost)
StudioSpolečnost OLM, Inc., Tým Ota (1997-2006), Tým Iguchi (2006-2009), Tým Kato (2010–dosud)
Licencováno od4Kids Entertainment (1998–2006), The Pokémon Company International (2006–současnost)
Původní síťTXN (TV Tokyo)
anglická síťFirst run syndication (1998–1999), The WB (Kids WB!) (1999–2006), Cartoon Network (2006–2017), Disney XD (2017–2020), Netflix (2020–současnost)
Původní běh1. dubna 1997 – dosud
Epizody1 234

Trailer: Pokemon – Official New Animated Series Trailer (2023)

Další videa:

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

-Reklama-