Měl Pikachu černý ocas? Generace z 90. let je o tom přesvědčena

Sdílej článek

Celá jedna generace vyrůstala s Pokémony od konce 90. let. Mnoho diváků má na sledování anime, hraní her, sbírání kartiček a vlastnictví různého zboží krásné vzpomínky. Z nějakého důvodu si však značná část fanoušků této věkové skupiny také zřetelně pamatuje, že Pikachu měl černě zakončený ocas.

Špička Pikachuova ocasu je samozřejmě žlutá. Přesto se najde mnoho „dětí“ z 90. let, které budou přísahat, že si pamatují, že viděly Pikachuův ocas s černou špičkou. Někteří dokonce vytvořili ve Photoshopu výtvory, jak podle nich ocas vypadal. Pro tuto falešnou vzpomínku existuje mnoho možných důvodů, stejně jako inkluze do franšízy, které jí nahrávají. Abychom lépe pochopili, co vedlo k této mylné interpretaci oblíbené elektrické myši, přinášíme vám bližší pohled na fakta a teorie.

Jak vypadá Ashův Pikachu?

Ashův Pikachu vypadá stejně jako ostatní samci Pikachu: černé oči, dlouhé špičaté uši s černými hroty, kulaté červené váčky na tvářích. Na zádech má dva hnědé vodorovné pruhy a hnědý základ „bleskovitého“ ocasu. Zbytek jeho rysů má připomínat myš. Pokud by některý z těchto znaků měl případně zmást lidi, aby uvěřili, že jde o černě zakončený ocas, musely by to být jedině černě zakončené uši.

Existují rysy Pikachu, které se časem vytratily. Za prvé býval mnohem buclatější. V posledních generacích však zeštíhlel. Míval také bílý čenich. Jeho ocas byl také tenčí a na některých obrázcích zubatější. Žádný z těchto rysů však nijak nenavádí k domněnce, že Pikachu má nebo měl černý ocas.

Měl někdy Ashův Pikachu černý ocas?

Pikachu nikdy neměl černý ocas. Možná byl občas viděn se stínem na ocase, ale nikdy nebyl skutečně černý. Vždycky byl úplně žlutý, až na hnědou skvrnu u základny.

Jedinou skutečnou výjimkou bylo období, kdy byl Pikaču Pichu, protože ocasy Pichu jsou přirozeně celé černé. Nicméně Pikachu byl jako Pichu ukázán až v seriálu Pokémon Journeys, který se začal vysílat až koncem roku 2019. I kdyby to nahrávalo moderním mylným představám, stále by to nevysvětlovalo, proč si děti z 90. let myslely, že Pikachu má ocas černý.

A co Cosplay Pikachu?

Cosplay Pikachu je speciální varianta Pikachu, která byla představena ve hrách Pokémon Omega Ruby a Alpha Sapphire v roce 2014. Jednalo se o ženské Pikachu s unikátním oblečením a pohyby, které se Pikachu běžně nemůže naučit, jako například Icicle Crash a Flying Press. Byly navrženy se záměrem použít je v soutěžích těchto her, což je pravděpodobně důvod, proč je nelze přenést do jiných her základní série.

Kromě oblečení má Cosplay Pikachu jedinečný ocas, kterým se odlišuje od ostatních Pikachu. Má zářez ve tvaru srdce jako ostatní samice Pikachu, ale má také výraznou černou špičku. Jelikož tento Pikachu debutoval až v roce 2014, nemůže za to ani mylná představa dětí z 90. let.

Proč si tedy tolik lidí myslí, že Pikachu má černý ocas?

Pikachuův domněle černý ocas je často připisován Mandelově efektu. Jedná se o jev, při kterém si více lidí – dokonce tisíce – podobně vzpomíná na minulou událost, která se nikdy nestala. Představte si to jako sdílenou falešnou paměť. Oblíbeným příkladem je, že se lidé nesprávně domnívají, že Darth Vader ve filmu Star Wars: Impérium vrací úder řekl: „Luku, já jsem tvůj otec„, zatímco skutečná věta zní: „Ne, já jsem tvůj otec.„.

Pokud je tato teorie pravdivá, pak je možné, že mylná představa byla kolektivně posílena. Jedno dítě, které si myslelo, že Pikachu má černý ocas, si mohlo pod stejnou mylnou představou „potvrdit“ své podezření u kamaráda. Nakonec by se tak celé skupiny lidí přesvědčily, že je to pravda.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Připravované anime Villainess Level 99 představuje úvodní znělku a novou postavu v nejnovějším traileru

Společnost Kadokawa ve středu zveřejnila druhou upoutávku na chystané isekai anime The Villainess Level 99: I May Be the Hidden Boss but I'm Not the Demon Lord. Trailer představil různé písně a přináší ukázku úvodní znělky. Byli také oznámeni noví herci a premiéra anime je naplánována na 9. ledna 2024.

Oficiální upoutávka na druhou sezónu Oshi no Ko připomíná premiéru v roce 2024

Oshi no Ko slaví Den díkůvzdání oficiální upoutávkou na druhou sezónu, která potvrzuje termín vydání nového dílu anime. Seriál Oshi no Ko oslavil Díkůvzdání speciální...

Originální anime BUCCHIGIRI?! od studia MAPPA vyjde v lednu 2024

V pátek byla na oficiálním YouTube kanálu studia MAPPA zveřejněna hlavní upoutávka na anime BUCCHIGIRI?! Trailer je opatřen anglickými titulky, takže fanoušci po celém světě mu mohou porozumět z první ruky. Upoutávka prozradila, že úvodní znělka se bude jmenovat "Sesame" a bude ji hrát skupina Kroi.

Fanoušci Gundamu po celém světě mohou ovládat RX-78/2 v životní velikosti

Nadcházející akce Gundam oslavující bohatou historii série umožní fanouškům "pilotovat" pohyblivý oblek v životní velikosti, ať už se nacházejí kdekoli. Nadcházející Gundam Fan e-Festival 2023...

Fanoušci anime se mohou připojit k plavbě spolu s rodinou Spy x Family

Spy x Family ve spolupráci s cestovní kanceláří Tokai Kisen Travel and Tours nabízí zážitkovou plavbu určenou speciálně pro fanoušky oblíbené série. Japonská lodní společnost...

Crunchyroll a Crocs spolupracují na výrobě obuvi Jujutsu Kaisen Clogs s Gojem a Yujim

Crocs to dělá znovu, tentokrát ve spolupráci s Crunchyrollem vydává obuv s motivy Goja a Yujiho v rámci série Jujutsu Kaisen. Spolupráce, která je k...

One Piece se spojil s LA Rams ve speciální fotbalové hře

Letos v prosinci se fotbaloví fanoušci ve speciální kolaboraci s kultovní sérií One Piece od Eiichira Ody promění v legendární posádku slamáků. Podle serveru SoraNews24...

Zaměstnanci fandí animátorovi Jujutsu Kaisen, který „likviduje“ produkční budovu studia MAPPA

V posledním díle Jujutsu Kaisen došlo ke zničení produkční budovy společnosti MAPPA, protože animátoři pokračují v protestech proti špatným pracovním podmínkám. Animátor Sota Shigetsugu (@Hone_honeHONE...

Anime filmy o Gurren Lagann poprvé v amerických kinech

Filmy o Gurren Lagann od společnosti Gainax budou brzy poprvé uvedeny v amerických kinech v rámci oslav 15. výročí vzniku tohoto klasického mecha anime. Společnost...

Studio MAPPA z projektu Jujutsu Kaisen se dostalo do nového skandálu ohledně výplat animátorů

Další animátor projektu Jujutsu Kaisen prozrazuje, jaké jsou podmínky ve studiu MAPPA, které je nyní obviňováno z opakovaných průtahů při vyjednávání o platech. Dotyčný pracovník...
-Reklama-