Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Sdílej článek

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Čtyřdílný dokument s názvem Bones 25: Dreaming Forward oslaví 25. výročí prozkoumáním historie studia. Dokument se zaměří na přístup studia k adaptaci děl do animovaných formátů.

Dokument se skládá ze čtyř částí. The History of Bones, Style and Originality, Successful Adaptation, a Metallic Rogue: The Future of Bones. Společnost Crunchyroll natočila celý dokument v Japonsku a vyzpovídala 30 profesionálů z oboru. Jsou mezi nimi například prezident studia Masahiko Minami, autor seriálu Mob Psycho 100 ONE, režisér seriálu Cowboy Bebop Shinichiro Watanabe (Šiničiro Watanabe) a také režisér seriálu Metallic Rouge Motonobu Hori.

Historie společnosti a její filozofie

První část dokumentu, The History of Bones, se věnuje historii společnosti a skvěle ukazuje, proč je tak výjimečná. Zakladatelé studia Bones byli všichni bývalí zaměstnanci Sunrise, kterým vadilo, jak se anime začalo orientovat na merchandise, kdy se příliš mnoho seriálů vytvářelo vysloveně za účelem prodeje hraček. Studio Bones bylo založeno jako společnost, která upřednostňuje vyprávění dobrého příběhu před merchandisingem. Tento ideál je i po desetiletích vidět na tom, jak se mnoho jejich děl odchyluje od toho, co by většina považovala za mainstream.

V částí Style and Originality je zdůrazněno, že se jejich vlastní seriály nikdy nesnaží následovat trendy svých konkurentů. To je vidět například na seriálu Eureka Seven, který čerpá z popkultury zcela vzdálené anime. A také na seriálu Carole & Tuesday, který klade neuvěřitelný důraz na hudbu, a to až do té míry, že v něm vystupují zahraniční umělci. Tato i další díla jsou ukázkou neuvěřitelného odhodlání studia Bones k originalitě. Z popularity těchto seriálů je zřejmé, jak dobře to pro společnost funguje.

Třetí díl dokumentárního seriálu se pravděpodobně zaměří na adaptace manga sérií, které Bones vytvořil. Čtvrtý díl naopak představí nejnovější původní projekt studia Bones, Metallic Rouge.

„Chtěli jsme vybudovat místo, kde bychom mohli prostřednictvím tvorby nacházet nové formy vyjádření, nové žánry a nová témata. Když se ohlédnu zpět, s velkou radostí a vděčností jsem znovu objevil díla, která jsme vytvářeli s našimi skvělými přáteli,“ prohlásil prezident studia Bones Masahiko Minami.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...

My Dress-Up Darling bude mít vlastní reálnou kavárnu i s novými arty

Oblíbená manga série My Dress-Up Darling vydala novou grafiku Marin "Chinese-Style Waitress" pro oficiální spolupráci se skutečnou kavárnou. Prostřednictvím společnosti Comic Natalie zahájí společnost My...
-Reklama-