Anime filmy o Gurren Lagann poprvé v amerických kinech

Sdílej článek

Filmy o Gurren Lagann od společnosti Gainax budou brzy poprvé uvedeny v amerických kinech v rámci oslav 15. výročí vzniku tohoto klasického mecha anime.

Společnost Aniplex USA zveřejnila na svém kanálu YouTube v předstihu před uvedením do kin ukázku, která nadchla mnoho fanoušků původní série, kteří nikdy neměli možnost vidět oba filmy na velkém plátně. Film Childhood’s End byl původně uveden v japonských kinech v září 2008, zatímco The Lights in the Sky are Stars byl uveden v dubnu 2009. Na veletrhu Anime NYC bylo oznámeno uvedení obou filmů v Severní Americe, a to jak v titulkované, tak poprvé i v dabované podobě.

Historie seriálu Gurren Lagann od společnosti Gainax

Seriál Gurren Lagann, známý také jako Tengen Toppa Gurren Lagann, měl premiéru v dubnu 2007 a běžel do září 2007, kdy bylo vydáno celkem 27 epizod. Populární mecha anime bylo animováno společností Gainax (Neon Genesis Evangelion, Royal Space Force) a produkováno společnostmi Aniplex (Fullmetal Alchemist Brotherhood, Demon Slayer, The Promised Neverland) a Konami (Yu-Gi-Oh!). Režie se ujal Hiroyuki Imaishi (Cyberpunk: Edgerunners, Promare) a v hlavních rolích se představí Tetsuya Kakihara jako Simon, Katsuyuki Konishi jako Kamina, Marina Inoue jako Yoko, Yukari Fukui jako Nia, Shizuka Ito jako Boota, Mitsuki Saiga jako Rossiu a Nobuyuki Hiyama jako Viral. Tento anime seriál získal několik ocenění, včetně ceny Excellence Award na 11. ročníku Japan Media Arts Festival a 12. ročníku Animation Kobe.

Manga adaptace, kterou vydalo nakladatelství ASCII Media Works, vyšla v roce 2007 a vydávala se až do roku 2013. V letech 2007 až 2008 byl příběh také adaptován do čtyř light novel, které vydalo nakladatelství Shogakukan. Gurren Lagann byl dobře přijat japonským i mezinárodním publikem a od té doby se stal klasikou zejména pro milovníky mecha anime.

Příběh Gurren Lagann se odehrává v daleké budoucnosti, kde Zemi vládne Král spirály, známý také jako Lordgenome. Hlavní hrdinové Simon a Kamina žijí v podzemním městě známém jako vesnice Giha, ale sní o tom, že se vydají na povrch. Když do jejich vesnice shora narazí obří mecha známý jako Gunmen, dvojice se spojí s Yoko, dívkou z povrchu, aby svou vesnici ochránila. Nakonec se dostanou na povrch, jak si vždycky přáli, jenže zjistí, že je to mnohem nebezpečnější, než předpokládali. Společně bojují s Lordgenomem a jeho armádou mutantů známých jako bestie, ale ve stínech číhá ještě horší hrozba.

Film Childhood’s End se bude v amerických kinech hrát 16. a 17. ledna a The Lights in the Sky Are Stars 23. a 24. ledna. Vstupenky bude možné zakoupit v síti Fathom od 8. prosince. Seriál Gurren Lagaan se v současné době streamuje na serverech Crunchyroll, Hulu a Funimation.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Anime studio Bones slaví 25. výročí čtyřdílným dokumentem

Na rok 2024 připadá 25. výročí založení studia Bones, které stojí za My Hero Academia, Fullmetal Alchemist, Mob Psycho 100 a mnoha dalšími úžasnými anime. Studio již připravilo řadu projektů k připomenutí tohoto historického úspěchu, z nichž prvním byla premiéra seriálu Metallic Rouge. Pokračováním oslav 25. výročí je čtyřdílný dokumentární seriál, který se vysílá exkluzivně na platformě Crunchyroll.

Manga Look Back od Chainsaw Man tvůrce dostane anime adaptaci

Look Back, one-shot manga od tvůrce Chainsaw Mana Tatsuki Fujimoto, se dočká filmové anime adaptace. K dispozici je již první oficiální trailer a datum vydání.

McDonald’s spolupracuje se studiem Pierrot na časově omezeném projektu

McDonald's se chystá na novou anime spolupráci s Pierrotem, kultovním anime studiem, které stojí za seriály Naruto, Bleach a Yu Yu Hakusho. Na oficiálním účtu...

Toyota představila nové futuristické anime GRIP

Toyota začíná propagovat své vozy neobvyklým způsobem. Na objednávku japonské automobilky vzniklo anime inspirované klasickým seriálem Initial D. Nový pětidílný seriál s názvem GRIP si klade za cíl přilákat potenciální automobilové nadšence prostřednictvím popularity anime.

Nadcházející vydání One Piece Heroines obsahuje Boa Hancock a Utu z filmu Red

Oblíbené ženské osazenstvo One Piece se vrací do centra pozornosti v novém díle oblíbené série lehkých románů Heroines. Heroines, kterou napsal Jun Esaka (čti Džun...

Kolaborace Jujutsu Kaisen x CASETiFY přináší řadu technického příslušenství

Populární anime Jujutsu Kaisen dostává vlastní kolekci od společnosti CASETiFY. Ta obsahuje pouzdra na telefony Samsung, iPhone a Google Pixel a exkluzivní sadu příslušenství.

One Piece dabér žádá o finanční podporu po dvou operacích

Daniel Baugh, anglický představitel Jinbeho z One Piece, nedávno podstoupil několik operací, které mu měly pomoci zmírnit spinální stenózu. Jeho rodina se obrátila na crowdfunding, aby mu pomohla pokrýt náklady.

Funimation v dubnu oficiálně ukončí provoz své aplikace a webu

Funimation, jeden z nejoblíbenějších provozovatelů streamování anime, oznámil, že v rámci fúze se společností Crunchyroll v březnu 2022 ukončí 2. dubna 2024 provoz své aplikace a webových stránek.

První konzolová hra Spy x Family odhaluje mezinárodní datum vydání

Spy x Family: Operation Memories, odhaluje nový trailer s anglickými titulky a datum vydání. Společnost Bandai Namco Entertainment Co., Ltd. oznámila, že hru Spy x...

Studio Ghibli vydalo kimono ve stylu Totora, které se vyprodalo za 24 hodin

Nejnovější oděv značky Donguri Kyowakoku s motivem Totora je poctou tradiční japonské kultuře díky designu ve stylu kimona. 26. ledna představil internetový obchod Donguri Kyowakoku...
-Reklama-