5 temných anime, které stojí za to vidět

Sdílej článek

Anime může být velmi inspirativní nebo hluboce pesimistické. Mezi nejzajímavější ale patří ty, které se nevyhýbají temným podnětům. Někdy se anime musí odlehčit ve své hříšné povaze, zatímco jiné seriály začínají na ponurých místech a jen diváky dále stahují do větší a větší temnoty.

Vybrali jsme pro vás TOP 5, které stojí za to vidět.

Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica, známý také jednoduše jako Madoka Magica, je japonský anime televizní seriál z roku 2011 vytvořený společností Magica Quartet a animovaný společností Shaft.

Příběh sleduje skupinu středoškolaček v čele s hlavní hrdinkou Madokou Kaname, které uzavírají nadpřirozené smlouvy, aby se staly kouzelnými dívkami. V boji se surrealistickými nepřáteli známými jako „witches“ poznávají útrapy a nebezpečí spojené s jejich novou rolí.

Elfen Lied

Elfen Lied je japonská manga série napsaná a ilustrovaná Lynn Okamoto. Původně vycházel v týdeníku Weekly Young Jump vydavatelství Shueisha od června 2002 do srpna 2005.

Elfen Lied se točí kolem vzájemných vztahů, názorů, emocí a rozdílů mezi lidmi a „Diclonii„, zmutovaným druhem podobným lidem stavbou těla, ale odlišujícím se dvěma rohy na hlavě a „vektory“, průhlednými telekineticky ovládanými pažemi, které mají schopnost manipulovat a řezat předměty v jejich dosahu.

Seriál se soustředí na dospívající diclonijskou dívku „Lucy“, která byla lidmi odmítnuta a následně se chce pomstít.

Happy Sugar Life

Na první pohled vypadá Happy Sugar Life jako veselý seriál o dvou kamarádkách. Hlavním hrdinou seriálu je středoškolačka Satō Matsuzaka, která se spřátelí se záhadnou holčičkou jménem Shio, kterou opustila její matka, a okamžitě k ní velmi přilne. Obě se dohodnou, že budou žít společně v Satōině bytě, a ta přísahá, že bude tento pocit lásky chránit, i kdyby to mělo znamenat páchání zločinů nebo dokonce zabíjení lidí.

Seriál má jen 12 dílů, ale smrt, zneužívání a psychická manipulace jsou v každém díle na denním pořádku – což z něj dělá jedno z nejtemnějších anime, které kdy vzniklo.

Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion známý také jako Evangelion nebo Eva, je japonský mecha anime televizní seriál z produkce společnosti Gainax vysílaný na TV Tokio od října 1995 do března 1996.

Děj Evangelionu se odehrává patnáct let po celosvětovém kataklyzmatu nazvaném Second Impact (Druhý dopad), zejména ve futuristickém opevněném městě Tokio-3. Hlavním hrdinou je Šindži Ikari, dospívající chlapec, který je svým otcem Gendem naverbován do stínové organizace Nerv, aby pilotoval obří bio-stroj mecha jménem Evangelion v boji proti bytostem známým jako Angels (andělé).

Seriál zkoumá zážitky a emoce pilotů Evangelionu a členů Nervu, kteří se snaží zabránit tomu, aby „andělé“ způsobili další kataklyzma. Jsou přitom vyzváni, aby pochopili konečné příčiny událostí a motivy lidského jednání.

Another

Another je japonský mysteriózní hororový román od Jukita Ayatsujiho, který vyšel 29. října 2009 v nakladatelství Kadokawa Shoten. Příběh se zaměřuje na chlapce jménem Kōichi Sakakibara, který se po přestupu na střední školu setkává se zvědavou Mei Misaki a ocitne se v záhadě, jež se točí kolem studentů a lidí z jeho třídy, kteří se stávají oběťmi hrůzných a nesmyslných úmrtí.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Připravované anime Villainess Level 99 představuje úvodní znělku a novou postavu v nejnovějším traileru

Společnost Kadokawa ve středu zveřejnila druhou upoutávku na chystané isekai anime The Villainess Level 99: I May Be the Hidden Boss but I'm Not the Demon Lord. Trailer představil různé písně a přináší ukázku úvodní znělky. Byli také oznámeni noví herci a premiéra anime je naplánována na 9. ledna 2024.

Oficiální upoutávka na druhou sezónu Oshi no Ko připomíná premiéru v roce 2024

Oshi no Ko slaví Den díkůvzdání oficiální upoutávkou na druhou sezónu, která potvrzuje termín vydání nového dílu anime. Seriál Oshi no Ko oslavil Díkůvzdání speciální...

Originální anime BUCCHIGIRI?! od studia MAPPA vyjde v lednu 2024

V pátek byla na oficiálním YouTube kanálu studia MAPPA zveřejněna hlavní upoutávka na anime BUCCHIGIRI?! Trailer je opatřen anglickými titulky, takže fanoušci po celém světě mu mohou porozumět z první ruky. Upoutávka prozradila, že úvodní znělka se bude jmenovat "Sesame" a bude ji hrát skupina Kroi.

Fanoušci Gundamu po celém světě mohou ovládat RX-78/2 v životní velikosti

Nadcházející akce Gundam oslavující bohatou historii série umožní fanouškům "pilotovat" pohyblivý oblek v životní velikosti, ať už se nacházejí kdekoli. Nadcházející Gundam Fan e-Festival 2023...

Fanoušci anime se mohou připojit k plavbě spolu s rodinou Spy x Family

Spy x Family ve spolupráci s cestovní kanceláří Tokai Kisen Travel and Tours nabízí zážitkovou plavbu určenou speciálně pro fanoušky oblíbené série. Japonská lodní společnost...

Crunchyroll a Crocs spolupracují na výrobě obuvi Jujutsu Kaisen Clogs s Gojem a Yujim

Crocs to dělá znovu, tentokrát ve spolupráci s Crunchyrollem vydává obuv s motivy Goja a Yujiho v rámci série Jujutsu Kaisen. Spolupráce, která je k...

One Piece se spojil s LA Rams ve speciální fotbalové hře

Letos v prosinci se fotbaloví fanoušci ve speciální kolaboraci s kultovní sérií One Piece od Eiichira Ody promění v legendární posádku slamáků. Podle serveru SoraNews24...

Zaměstnanci fandí animátorovi Jujutsu Kaisen, který „likviduje“ produkční budovu studia MAPPA

V posledním díle Jujutsu Kaisen došlo ke zničení produkční budovy společnosti MAPPA, protože animátoři pokračují v protestech proti špatným pracovním podmínkám. Animátor Sota Shigetsugu (@Hone_honeHONE...

Anime filmy o Gurren Lagann poprvé v amerických kinech

Filmy o Gurren Lagann od společnosti Gainax budou brzy poprvé uvedeny v amerických kinech v rámci oslav 15. výročí vzniku tohoto klasického mecha anime. Společnost...

Studio MAPPA z projektu Jujutsu Kaisen se dostalo do nového skandálu ohledně výplat animátorů

Další animátor projektu Jujutsu Kaisen prozrazuje, jaké jsou podmínky ve studiu MAPPA, které je nyní obviňováno z opakovaných průtahů při vyjednávání o platech. Dotyčný pracovník...
-Reklama-