Návrat Berserka překonává prodej všech ostatních mang v Americe

Sdílej článek

Nové údaje o prodejích ukazují, že kultovní Berserk byl nejprodávanější manga sérií poslední sezóny a předstihl dokonce i One Piece.

Společnost ICv2 zveřejnila žebříček nejprodávanějších mang – podzim 2023 a odhalila, že nejprodávanější mangou byl Berserk. Návrat Berserka v červnu 2022 posunul prodeje série nad některé z celosvětově nejznámějších titulů a předstihl díla jako One Piece, Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Chainsaw Man, Jujutsu Kaisen a další. Od svého návratu v roce 2022 série trvale vede, přičemž 1. díl se stal nejprodávanější mangou roku 2023 podle množství prodaných kopií. Kompletní žebříček top 10 si můžete prohlédnout níže.

Deset nejprodávanějších mang podle ICv2 (podzim 2023):

  1. Berserk
  2. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
  3. One Piece
  4. Chainsaw Man
  5. Jujutsu Kaisen
  6. Junji Ito
  7. My Hero Academia
  8. Attack on Titan
  9. Spy x Family
  10. Tokyo Ghoul

Společnost ICv2 sleduje údaje o prodeji mangy pomocí pokladního systému ComicHub v obchodech, který se aktualizuje po každém prodeji, a systému Circana BookScan pro internetové obchody. Systém ComicHub se používá ve více než 100 obchodech, které jsou široce rozmístěny po celých USA. Ačkoli údaje poskytují slušnou představu o popularitě, nejsou absolutní vzhledem k tomu, že v celé zemi může manga prodávat nejméně 2 000 obchodů. Nicméně láska k sérii Berserk se jasně projevila právě minulý měsíc, kdy vyšel remasterovaný Berserk: The Complete 1997 TV Series. Navzdory vysoké ceně 54,99 dolaru se Blu-ray vyšplhal na první místo na Amazonu a porazil tituly jako Oppenheimer Christophera Nolana a Marvelovky Nii DaCosty.

Dědictví Kentara Miuriho, Berserk pokračuje prostřednictvím jeho nástupce

Manga Berserk byla předána Koujimu Morimu a Studiu Gaga, kteří asistovali původnímu tvůrci Kentaro Miurovi před jeho odchodem. Mori i nadále otevřeně hovoří o vnitřním konfliktu, který měl ohledně pokračování série, ale rozhodl se tak učinit s Miourovým požehnáním. V rozhovoru z roku 2023 také prozradil, že poslední manga série, kterou s Miurou napsal, ve skutečnosti nebyl Berserk, ale D.Diver. Druhou jmenovanou sérii, která nyní vychází v časopise Hakusensha’s Young Animal, chtěl Mori vytvořit už několik let. Mori v rozhovoru zdůraznil, jak ho Miura přiměl, aby překonal své pochybnosti.

Fanoušci si mohou zakoupit manga sérii Berserk od nakladatelství Dark Horse Comics. Nakladatelství přeložilo 41 ze 42 svazků a popisuje 41. díl: „Ačkoli je Casca propuštěna z vězení své mysli, nemůže uniknout připomínkám hrůz, které zažila. A nic nevyvolává tyto trýznivé vzpomínky víc než Guts Černý šermíř, který čelil stejným hrůzám při své neúnavné snaze o to, aby se Casca uzdravila. Mohlo by však být znovuobjevení podivného němého chlapce klíčem k navrácení klidu do Casčiny neklidné duše?“ Svazek 42 vyšel v Japonsku 29. září 2023 a je prvním dílem série bez přímé účasti Miury.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Pro fanoušky série Gundam je nyní k dispozici replika helmy postavy Char Aznable

Milovníci série Gundam si nyní mohou rozšířit svou sbírku o realistickou repliku ikonické přilby Chara Aznabla z anime Mobile Suit Gundam. Tato detailní a nositelná přilba je součástí série Full Scale Works společností Megahouse a Bandai Namco.

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...
-Reklama-