Manga Dragon Ball Super je přerušena na dobu neurčitou

Sdílej článek

Po smrti Akiry Toriyamy si fanoušci Dragon Ball Super budou muset počkat na zprávy o dalších dílech oblíbené shonen mangy.

Na X, Dragon Ball news hubs @WSJ_Manga a @DbsHype odhalil, že Dragon Ball Super kapitola 104 se neobjeví v nadcházejícím vydání VJump, které je naplánováno na příští měsíc. Není jasné, zda se jedná pouze o měsíční přestávku, nebo zda VJump plánuje pozastavit sérii na neurčito. Navíc zatím nebylo potvrzeno, zda tato přestávka souvisí s nedávným úmrtím tvůrce Dragon Ballu Akiry Toriyamyti Akiry Torijamy), který příběh mangy napsal. Prostřednictvím X zveřejnil Toyotarou, který Super ilustruje, krátké, ale emotivní prohlášení, v němž sděluje, jak ho zesnulý autor motivoval po celou dobu jeho kariéry: „Kreslil jsem mangu, protože jsem chtěl, aby mě Toriyama-sensei pochválil. Pro mě to znamenalo všechno.

Dragon Ball Super ukončí svůj oblouk superhrdinů

Dragon Ball Super se rychle blíží k napínavému vyvrcholení příběhového oblouku „Super Hero„, který připravil půdu pro napínavou bitvu mezi Gokuem a jeho synem Gohanem v jejich zdokonalených formách Ultra Instinct a Beast. Začátkem tohoto týdne Toyotarou zveřejnil storyboardy ke kapitole 103 „Zdědění budoucnosti“ a poskytl tak fanouškům speciální náhled do nadcházejícího dílu. Na těchto stránkách je vidět, jak Goku vstupuje do zápasu se svým obvyklým lehkovážným přístupem, který se rychle změní, jakmile Gohan začne odhalovat svou skutečnou sílu. Storyboardy budou k dispozici na oficiálních stránkách Dragon Ball až do 21. března, tedy den po vydání kapitoly 103 v Japonsku.

Smrt Akiry Toriyamy ovlivnila mnoho fanoušků a tvůrců z oboru

Smrt Akiry Toriyamy připravila Japonsko o jednoho z jeho nejikoničtějších tvůrců. Jeho prvním významným dílem byl Dr. Slump, sci-fi komediální manga točící se kolem příhod geniálního vědce Senbeie Norimakiho a jeho hyperaktivního robotického dítěte Arale. V roce 1984 se na stránkách týdeníku Weekly Shonen Jump objevil Dragon Ball, který čtenářům poprvé představil čistokrevného dětského bojovníka Gokua. V následujících desetiletích Toriyama vydal řadu dalších populárních děl, včetně Go Go, Ackman! (1993), Kajika (1998) a Sand Land (2000), z nichž poslední se dočkal i adaptace v anime seriálu. Je známý také díky své práci na designu postav v populární sérii videoher Dragon Quest od společnosti Square Enix.

Během uplynulého měsíce vzdali Torijamovi hold významní tvůrci z celého světa zábavy, od Eiichira Ody z One Piece až po amerického komiksového giganta Archie Comics. Nedávno Sean Schemmel, který namluvil Gokua v anglickém dabingu společnosti Funimation, uspořádal vzpomínkový živý přenos na počest umělcova života a odkazu. „Pomyslete na to, co dokáže jeden člověk, v tomto případě Toriyama-sensei, s perem a ohromující fantazií… Japonsko ztratilo národní poklad; jak pro sebe, tak pro celý svět,“ prohlásil Schemmel.

V době psaní tohoto článku jsou kapitoly 1-102 Dragon Ball Super k dispozici u společnosti VIZ Media. Populární anime adaptace Dragon Ball od Toei Animation jsou k dispozici na Hulu a Crunchyroll.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Pro fanoušky série Gundam je nyní k dispozici replika helmy postavy Char Aznable

Milovníci série Gundam si nyní mohou rozšířit svou sbírku o realistickou repliku ikonické přilby Chara Aznabla z anime Mobile Suit Gundam. Tato detailní a nositelná přilba je součástí série Full Scale Works společností Megahouse a Bandai Namco.

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...
-Reklama-