Jujutsu Kaisen

Sdílej kartu

Jujutsu Kaisen (呪術廻戦, „Sorcery Fight“) je japonská manga série, kterou napsal a ilustroval Gege Akutami. Od března 2018 byla manga serializována v Shueisha’s shōnen magazínu, přičemž její kapitoly byly shromážděny a publikovány ve 22 svazcích tankōbon od března 2023.

Synopse

V Jujutsu Kaisen všechny živé bytosti vyzařují energii zvanou Cursed Energy (Prokletá energie), která vzniká z negativních emocí, jež přirozeně proudí celým tělem. Obyčejní lidé nemohou toto proudění ve svém těle ovládat. V důsledku toho neustále ztrácejí „Prokletou energii“, což vede ke zrodu Prokletých (呪い, Noroi), rasy duchovních bytostí, jejichž hlavní touhou je škodit lidstvu. Tyto Kletby jsou zobrazovány jako strašlivé příšery, duchové a yōkai.

Čarodějové Jujutsu (呪術師, Jujutsushi, doslova „Mistři prokletých technik“ nebo „Šamani“) jsou lidé, kteří ovládají tok Prokleté energie ve svém těle, což jim umožňuje používat ji podle libosti a také omezovat její uvolňování. Vysoce postavení Čarodějové a Prokletí mohou tuto energii zdokonalovat a používat ji k provádění Prokletých technik (呪術式, džudžucuši), které bývají jedinečné pro daného uživatele nebo jeho rodinu. Pokročilou formou Prokleté techniky je Rozšíření domény (領域展開, Ryōiki Tenkai), při níž si uživatelé vybudují kapesní dimenzi proměnlivé velikosti. Uvnitř domény se všechny jejich útoky vždy propojí a jejich síla vzroste.

Externí odkazy:

Jujutsu Kaisen official manga website at Weekly Shōnen Jump (in Japanese)

Jujutsu Kaisen official anime website (in Japanese)

Jujutsu Kaisen official anime website at MBS (in Japanese)

Jujutsu Kaisen (manga) at Anime News Network’s encyclopedia

Manga:

NapsánoGege Akutami
PublikovánoShueisha
Anglický vydavatelViz Media
OtiskJump Comics
ČasopisTýdenní Shōnen Jump
anglický časopisTýdenní Shonen Jump
DemografickýShōnen
Původní běh5. března 2018 – současnost
Svazky22 svazků

Trailer:

Další videa:

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

-Reklama-