Demon Slayer: Akaza nikdy nebyl skutečné zlo

Sdílej článek

Demon Slayer je akční šónen (díla, která jsou zpravidla akční a plná soubojů), ve kterém lidé bojují o přežití proti mocným démonům. Pro úspěšný boj s démony existují specifické metody a obyčejní lidé tak proti nim nemohou bojovat. Demon Slayer Corps (Sbor zabijáků démonů) po staletí tajně pracoval na tom, aby svět zbavil všech démonů. Nad mnoha nebezpečnými nepřáteli, kteří se v celé sérii objevují, stojí skupina démonů, kterou ani nejsilnější ze Sboru zabijáků démonů nedokážou sami porazit. Jedním z takových démonů je Akaza, démon vyšší trojky z dvanácti Kizuki.

Akaza je jednou z nejnenáviděnějších postav v sérii Demon Slayer, která zabila fanoušky oblíbeného Hashira Rengoku. Akaza je však překvapivě hluboká postava s vlastní tragickou minulostí.

Osobnost a hodnoty

Akaza je tvrdohlavý démon, který respektuje silné a pohrdá slabými. Kdykoli se utkal s protivníky, které považoval za hodné, ptal se na jejich jména a dokonce vyjadřoval jakousi formu úcty.

Ačkoli je členem Twelve Kizuki, se svými spolubojovníky nevychází dobře. Považuje je za soupeře a například vůči Kokushibou a Doma je mimořádně nepřátelský.

Přestože je Akaza jedním z nejsilnějších démonů, vyznává určité hodnoty, kterých se drží bez ohledu na okolnosti. Z neznámých důvodů získávají démoni v Demon Slayer více síly za pohlcení žen než mužů. Přesto však Akaza nikdy žádnou ženu nepohltil ani jí nijak neublížil.

Doma se jednou zmínil, že kdyby Akaza souhlasil s pohlcením žen, byl by natolik silný, že by ho překonal. Akazova vlastnost nesnížit se k žádným prostředkům nutným k získání moci pramení z jasných zbytků jeho lidskosti.

Tragický příběh

Jako člověk byl Akaza známý jako Hakuji. Narodil se a vyrůstal v chudinské čtvrti s nemocným otcem, na kterém mu velmi záleželo. Protože si nemohl dovolit platit léky, které jeho otec potřeboval, nezbývalo Hakujiovi nic jiného než okrádat obyvatele města. Magistrát ho za to trestal bitím a označoval ho za „kriminálníka“.

Jednoho dne, po návratu domů, se dozvěděl o otcově sebevraždě. V dopise, který mu otec zanechal, uvedl, že si přeje, aby žil plnohodnotný život a vzkázal mu, že nechtěl léky, na které vydělal kriminální činností.

Hakuji je následně vypovězen z města a začne svádět nesmyslné boje s cizími lidmi. Potkává Keizoa, místního majitele dódžó, který ho vzal pod svá křídla a naučil ho bojovému umění. Po dvou letech pobytu se jeho dovednosti velmi zlepšily a zároveň se zamiloval do Keizovo dcery Koyuki.

Bohužel jeho blažené dny natrvají dlouho. Jeden z konkurenčních dódžó otrávil pitnou vodu v jeho domě. Keizo a Koyuki umírají krátce po vypití vody, zatímco je Hakuji pryč. Když se to dozvěděl, utkal se se všemi šedesáti sedmi členy konkurenčního dódžó holýma rukama a jejich těla rozprášil. Muzan, jeden z démonů, se o této události dozvěděl a nabídl mu, že ho promění také v démona.

Morálně nejednoznačný, na rozdíl od tradičního zla

Akaza nikdy nebyl skutečně zlý protivník. Je to velmi dobře napsaná postava a jeho tragická minulost mu dodává hloubku. Dokonce i poté, co zapomněl své vzpomínky z dob kdy byl člověk, byly jeho pocity empatie a lítosti stále přítomné.

Důvod, proč byl tak posedlý bojem a tím, aby stal silnějším, byl charakteristický pro jeho lidské já. Také Akazova neochvějná láska k jeho snoubence pravděpodobně přispěla k tomu, že nikdy neubližoval ženám. Tyto nenápadná fakta dokazují, že Akaza je antagonista, který je hluboce sympatický a morálně nejednoznačný, na rozdíl od tradičního zla.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Připravované anime Villainess Level 99 představuje úvodní znělku a novou postavu v nejnovějším traileru

Společnost Kadokawa ve středu zveřejnila druhou upoutávku na chystané isekai anime The Villainess Level 99: I May Be the Hidden Boss but I'm Not the Demon Lord. Trailer představil různé písně a přináší ukázku úvodní znělky. Byli také oznámeni noví herci a premiéra anime je naplánována na 9. ledna 2024.

Oficiální upoutávka na druhou sezónu Oshi no Ko připomíná premiéru v roce 2024

Oshi no Ko slaví Den díkůvzdání oficiální upoutávkou na druhou sezónu, která potvrzuje termín vydání nového dílu anime. Seriál Oshi no Ko oslavil Díkůvzdání speciální...

Originální anime BUCCHIGIRI?! od studia MAPPA vyjde v lednu 2024

V pátek byla na oficiálním YouTube kanálu studia MAPPA zveřejněna hlavní upoutávka na anime BUCCHIGIRI?! Trailer je opatřen anglickými titulky, takže fanoušci po celém světě mu mohou porozumět z první ruky. Upoutávka prozradila, že úvodní znělka se bude jmenovat "Sesame" a bude ji hrát skupina Kroi.

Fanoušci Gundamu po celém světě mohou ovládat RX-78/2 v životní velikosti

Nadcházející akce Gundam oslavující bohatou historii série umožní fanouškům "pilotovat" pohyblivý oblek v životní velikosti, ať už se nacházejí kdekoli. Nadcházející Gundam Fan e-Festival 2023...

Fanoušci anime se mohou připojit k plavbě spolu s rodinou Spy x Family

Spy x Family ve spolupráci s cestovní kanceláří Tokai Kisen Travel and Tours nabízí zážitkovou plavbu určenou speciálně pro fanoušky oblíbené série. Japonská lodní společnost...

Crunchyroll a Crocs spolupracují na výrobě obuvi Jujutsu Kaisen Clogs s Gojem a Yujim

Crocs to dělá znovu, tentokrát ve spolupráci s Crunchyrollem vydává obuv s motivy Goja a Yujiho v rámci série Jujutsu Kaisen. Spolupráce, která je k...

One Piece se spojil s LA Rams ve speciální fotbalové hře

Letos v prosinci se fotbaloví fanoušci ve speciální kolaboraci s kultovní sérií One Piece od Eiichira Ody promění v legendární posádku slamáků. Podle serveru SoraNews24...

Zaměstnanci fandí animátorovi Jujutsu Kaisen, který „likviduje“ produkční budovu studia MAPPA

V posledním díle Jujutsu Kaisen došlo ke zničení produkční budovy společnosti MAPPA, protože animátoři pokračují v protestech proti špatným pracovním podmínkám. Animátor Sota Shigetsugu (@Hone_honeHONE...

Anime filmy o Gurren Lagann poprvé v amerických kinech

Filmy o Gurren Lagann od společnosti Gainax budou brzy poprvé uvedeny v amerických kinech v rámci oslav 15. výročí vzniku tohoto klasického mecha anime. Společnost...

Studio MAPPA z projektu Jujutsu Kaisen se dostalo do nového skandálu ohledně výplat animátorů

Další animátor projektu Jujutsu Kaisen prozrazuje, jaké jsou podmínky ve studiu MAPPA, které je nyní obviňováno z opakovaných průtahů při vyjednávání o platech. Dotyčný pracovník...
-Reklama-