BASTARD!! -Heavy Metal, Dark Fantasy

Sdílej kartu

Bastard!! Heavy Metal, Dark Fantasy (japonsky: BASTARD!! -暗黒の破壊神-) je japonská manga série, kterou napsal a ilustroval Kazushi Hagiwara. Začala vycházet v roce 1988 v časopise Weekly Shōnen Jump vydavatelství Shueisha a od roku 2000 nepravidelně pokračuje v časopise Ultra Jump, jehož poslední díl vyšel v roce 2010. Od roku 2012 bylo vydáno 27 sebraných svazků tankōbon. Manga byla dříve licencována pro anglické vydání v Severní Americe společností Viz Media; vydáno bylo pouze prvních 19 svazků.

Hagiwara je nadšeným fanouškem heavy metalové hudby a hry Dungeons & Dragons, přičemž nápady z obou těchto žánrů použil v příběhu Bastard!!!. Mnoho postav a míst v příběhu je například pojmenováno podle členů Hagiwarových oblíbených kapel.

Synopse

Před čtyřmi staletími postihlo Zemi kataklyzma způsobené démonem Anthrasaxem, než ji zabil Dračí rytíř a uvrhl svět do nového temného věku. V současnosti je království Metallicana napadeno armádou temných rebelů, kteří se snaží vzkřísit Anthrasaxe. To přiměje velekněze, aby požádal svou dceru, aby probudila Dark Schneidera, temného čaroděje a zakládajícího vůdce Dark Rebel Army, který se převtělil do těla čtrnáctiletého Luciena Renlena. Časem se spojenci Darka dozvědí o jeho pravé povaze a vazbách na pohromu, která postihla Starý svět.

Příběh Bastarda!!! je o čarodějnictví, pomstě a dalších bojích o moc ve světě podobném Dungeons & Dragons. Je to dystopický svět, kde lidé potřebují magii, aby přežili proti divokým bestiím a zlým nestvůrám. Existují čtyři království, z nichž každé je ochráncem jedné ze čtyř pečetí, které udržují Boha zkázy ve stázi.

Externí odkazy:

Bastard!! ve společnosti Viz Media

Bastard!! oficiální webové stránky ONA (v japonštině)

Oficiální webové stránky Kazushi Hagiwara (v japonštině)

Bastard!! -Heavy Metal, Dark Fantasy- na Netflixu 

Bastard!! (manga) vencyklopedii Anime News Network

Manga:

NapsánoKazushi Hagiwara
PublikovánoShueisha
Anglický vydavatelViz Media
OtiskJump Comics
ČasopisWeekly Shonen Jump (1988-1989, 1997-2000)
Týdenní akce Shonen Jump Specials (1990–1996)
Ultra Jump (2000–2010)
DemografickýShōnen , seinen
Původní běh14. března 1988 – současnost
Svazky27

Trailer:

Další videa:

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

-Reklama-