Akira Toriyama, tvůrce Dragon Ball, zemřel ve věku 68 let

Sdílej článek

Akira Toriyama, kultovní autor a výtvarník Dragon Ball, Sand Land, Dr. Slump a dalších, zemřel ve věku 68 let po subdurálním hematomu.

Na oficiálních stránkách Dragon Ball se objevila zpráva, že Toriyama zemřel v důsledku subdurálního hematomu (vážný stav, kdy se krev hromadí mezi lebkou a povrchem mozku). V oficiálním prohlášení, podepsaném jeho studiem Bird a společností Capsule Corporation Tokyo Co., Ltd. a zveřejněném na X, se uvádí: „Vážení přátelé a partneři. S hlubokým zármutkem vám oznamujeme, že tvůrce mangy Akira Toriyama zemřel 1. března v důsledku akutního subdurálního hematomu. Bylo mu 68 let.

Zpráva pokračuje: „Je nám hluboce líto, že již nedokončí svá díla. Také by měl ještě mnoho věcí, kterých by mohl dosáhnout. Zanechal však tomuto světu mnoho titulů mangy a uměleckých děl. Díky podpoře mnoha lidí po celém světě mohl pokračovat ve své tvůrčí činnosti více než 45 let. Doufáme, že jedinečný svět tvorby Akiry Toriyamy bude ještě dlouho všemi milován.

Oznamujeme vám tuto smutnou zprávu a jsme vám vděčni za vaši laskavost během jeho života. Pohřební obřad se konal za účasti jeho rodiny a několika málo příbuzných. V návaznosti na jeho přání klidu vám s úctou sdělujeme, že nebudeme přijímat květiny, kondolenční dary, návštěvy, obětiny a jiné. Rovněž vás žádáme, abyste se zdrželi vedení rozhovorů s jeho rodinou. O budoucích plánech vzpomínkových setkání nebylo rozhodnuto. Až to bude potvrzeno, dáme vám vědět. Jako vždy vám hluboce děkujeme za pochopení a podporu.

Toriyamův odchod bude pro mnohé nepochybně šokem. Ještě nedávno mluvil s pokorou, nadšením a elánem o chystané anime adaptaci své série Sand Land. Prozradil, že sérii napsal jako reakci na okázalý Dragon Ball a chtěl, aby se jeho budoucí tvorba věnovala naopak jeho „oblíbeným malým světům a tichým, mírumilovným příběhům o volně přiléhajících hrdinech„. Od roku 1978 až do současnosti, kdy vyšla manga série Dragon Ball Super a mnoho dalších, okouzloval Toriyama diváky svými jemnými, jasnými a milými hrdiny. Je připomínán jako jeden z největších tvůrců moderní mangy, jeho díla překonala jazykové bariéry a získala si obrovské množství příznivců po celém světě.

Odpočívej v pokoji, Akiro Torijamo.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Pro fanoušky série Gundam je nyní k dispozici replika helmy postavy Char Aznable

Milovníci série Gundam si nyní mohou rozšířit svou sbírku o realistickou repliku ikonické přilby Chara Aznabla z anime Mobile Suit Gundam. Tato detailní a nositelná přilba je součástí série Full Scale Works společností Megahouse a Bandai Namco.

Anime Terminátor Zero od Netflixu dostalo první trailer

Nový vzrušující přírůstek od Netflixu do terminátorské série, Terminátor Zero, se konečně dočkal prvního plnohodnotného traileru. Premiéra anime je naplánována na 29. srpna a slibuje nový pohled na boj proti Skynetu a jeho ničivý dopad na lidstvo.

Tvůrce Chainsaw Man pochválil anime film Look Back a prozradil, že při sledování brečel

Od svého uvedení v červnu 2024 sklízí anime film Look Back chválu od fanoušků i kritiků. Tatsuki Fujimoto, tvůrce Chainsaw Man a původní mangy Look Back z roku 2021, se nyní přidává k chvále filmové adaptace svého díla.

Anime adaptace seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer

Očekávaná anime adaptace oblíbeného seriálu Rick and Morty dostala oficiální trailer, který fanouškům umožňuje nahlédnout do nadcházejících mezigalaktických dobrodružství rodiny Smithových. Anime Rick and Morty mělo původně vyjít v roce 2023. Nyní, po několika odkladech, které posunuly vydání na rok 2024, se fanoušci konečně mohou těšit na jeho brzké uvedení.

Platforma Crunchyroll vypnula možnost přidávání komentářů

Populární streamovací služba Crunchyroll se nedávno rozhodla zakázat všechny uživatelské komentáře k anime epizodám, aby zajistila bezpečné a respektující prostředí pro svou komunitu. Uživatelé sice stále mohou přidělovat klasické hodnocení, ale už nemohou komentovat jednotlivé epizody. Tento krok vyvolal mezi uživateli a nadšenci do anime smíšené pocity.

Vysoce kvalitní záběry z dronu umožňují fanouškům One Piece lépe vidět Las Vegas Sphere

Od 10. do 16. června měli fanoušci One Piece možnost vidět Monkey D. Luffyho a Piráty ze slaměného klobouku v Las Vegas Sphere v...

Demon Slayer podává neuvěřitelné jídlo v oficiální restauraci inspirované vesnicí Swordsmith Village

Letos v červenci se objeví hra Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba a Universal Studios Japan spolupracují na vývoji spousty nových atrakcí inspirovaných touto populární...

Fairy Tail: 100 Years Quest vydává hlavní upoutávku

Fairy Tail: 100 Years Quest, nový připravovaný anime seriál - a pokračování původní mangy od Hira Mashima (autor) a Atsua Uedy (ilustrátor) - nyní...

Nejnovější sběratelský model Gundam Char jede jako Red Comet

Většina figurek a sběratelských předmětů ze série Mobile Suit Gundam jsou buď rekonstrukce obřích mechů, nebo reprezentace jejich pilotů. Nejnovější soška pro tuto vlastnost...

Studio Ghibli zve fanoušky na čaj s novými letními tituly Totoro a Kiki

Kiki's Delivery Service a My Neighbor Totoro jsou dva nejznámější filmy studia Ghibli. S blížícím se létem představila kritikou uznávaná animátorská společnost speciální lahůdku...
-Reklama-